Nôž Condor Operator Bowie

Kód: COCTK1806-75
€108 €90 bez DPH
Skladom (1 ks)

Condor Operator Bowie je masívny nôž do prírody, z vysoko uhlíkovej ocele 1075 s čiernou povrchovou úpravou. Rukoväť z micarty nožu dodáva potrebnú odolnosť a bezpečný úchop aj vo vlhkom prostredí. Čierne kydexové puzdro kompatibilné s molle systémom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Condor Operator Bowie je masívny nôž do prírody, z vysoko uhlíkovej ocele 1075 s čiernou povrchovou úpravou. Rukoväť z micarty nožu dodáva potrebnú odolnosť a bezpečný úchop aj vo vlhkom prostredí. Čierne kydexové puzdro kompatibilné s molle systémom.

Condor Tool & Knife

Nože Condor Tool & Knife sú vyrábané v stredoamerickom Salvadore. Firma je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Imacasa a má dlhoročnú históriu. Okrem nožov vyrába Condor Tool & Knife aj mačety a sekery. Všetky produkty tejto značky sú určené outdoorovým nadšencom a vyznačujú sa jednoduchosťou a spoľahlivosťou. Condor používa hlavne prírodné materiály ako drevo a koža, zopár modelov je v prevedení s micartou alebo kydexovým puzdrom. Nože, mačety a sekery Condor sú vyrábané prevažne z vysoko uhlíkovej ocele 1075 alebo1095, ktoré ako každá uhlíková oceľ vyžadujú primeranú starostlivosť. Odmenou vám však bude krásny a originálny nôž na celý život.

Dodatočné parametre

Kategória: Outdoorové nože
Druh ocele: Uhlíková oceľ
Materiál čepele: 1075
Materiál rukoväte: Micarta
Puzdro: Plastové
Celková dĺžka: 32,1 cm
Dĺžka čepele: 19,1 cm
Dĺžka rukoväte: 13 cm
Hrúbka čepele: 5 mm
Hmotnosť: 498 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
4
J Avatar autora | 26.6.2018
Skoro po pol roku používania môžem povedať, že je to veľmi praktický nôž, vyzerá možno ako bojový, ale poslúži na všetko možné, spracovanie mäsa, zeleniny, (vďaka teflonovej povrchovej vrstve napr. pekne reže syr :-) Nie je ťažký ako iné veľké bowie nože a má ešte do istej miery "rozumné" rozmery. Je plochý, celkom ľahký a dobre sa nosí. Vhodný aj na sekanie dreva a hrubú robotu. Na ostrí je od výroby veľmi hrubý výbrus niečo ako skandi / konvex, treba ho obrúsiť inak dosť zle ide do suchého dreva. Puzdro drží časom o poznanie slabšie a škoda, že kydex nie je hrubší. Tento typ ocele hrdzavie ako fras, určite by som povrchovku nedával dole. Taký moderný bowie na robotu nie na parádun aspoň pre mňa veľmi vydarený model od značky Condor. Cena je vzhľadom k remeselnému opracovaniu trošku mimo, mal by stáť asi tak o 1/4 menej.

Nože Condor Tool & Knife sú vyrábané v stredoamerickom Salvadore. Firma je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Imacasa a má dlhoročnú históriu. Okrem nožov vyrába Condor Tool & Knife aj mačety a sekery. Všetky produkty tejto značky sú určené outdoorovým nadšencom a vyznačujú sa jednoduchosťou a spoľahlivosťou. Condor používa hlavne prírodné materiály ako drevo a koža, zopár modelov je v prevedení s micartou alebo kydexovým puzdrom. Nože, mačety a sekery Condor sú vyrábané prevažne z vysoko uhlíkovej ocele 1075 alebo 1095, ktoré ako každá uhlíková oceľ vyžadujú primeranú starostlivosť. Odmenou vám však bude krásny a originálny nôž na celý život.