Sekera Prandi German Type Limited Edition Camouflage 600 g 3.003.06.DH

Kód: 3.003.06.DH
€63 €52,50 bez DPH
Dočasne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Outdoorová sekera s celkovou dĺžkou 36 cm vhodná na prácu s drevom. Sekera je vyrobená z uhlíkovej ocele.

Detailné informácie

Rýchla doprava
Rýchla doprava
Zásielky doručujeme do 2 pracovných dní.
Vernostné zľavy až do 10%
Vernostné zľavy až do 10%
Pre registrovaných zákazníkov. Okamžitá zľava 2% po registrácií.
Záruka originality
Záruka originality
Nakupujeme priamo od výrobcov alebo oficiálnych distribútorov.

Podrobný popis

Bushcraft sekera Prandi German Type Limited Edition Camouflage

Mini sekera Prandi German Type z limitovanej edície Camouflage ideálna na výlety do prírody alebo na práce vo vašej záhrade. Sekeru môžete využiť na najrôznejšie aktivity v prírode, či už pôjde o založenie kempu, stavanie prístrešku alebo zber dreva. Celková dĺžka sekery je 36 cm, takže sa vám hravo vojde do batohu. Hlava sekery v zelenej vojenskej farbe je vyrobená z ručne kovanej a leštenej uhlíkovej ocele C45/1045. Porisko sekery je vyrobené z odolného dreva hickory (orechovec biely), ktoré je zdobené sublimačnou potlačou. Šnúrka na zavesenie sekery je vyrobená z pravej kože. Hmotnosť hlavy sekery je 600 g. Sekera je kompletne kovaná a vyrobená v Taliansku.

Puzdro na ostrie si môžete zakúpiť samostatne.

Údržba sekery: porisko sekery odporúčame z času na čas ošetriť ľanovým olejom, prípadne včelím voskom, ktoré ochránia drevo pred pôsobením vlhkosti. Hlavu sekery je vhodné takisto občas pretrieť olejom, aby ste predišli korózií.

Brúsenie sekery: ostrá sekera vám výrazne uľahčí prácu, preto odporúčame sekeru pravidelne brúsiť. Vhodné je použiť okrúhly brúsny kameň v tvare puku, prípadne brúsny kameň s rukoväťou, ktoré sú určené na brúsenie sekier. Sekeru nabrúsite jemným krúživým pohybom brúsneho kameňa po oboch stranách ostria. Rovnako je vhodné využiť špeciálnu nízkootáčkovú elektrickú brúsku na brúsenie nožov alebo sekier. Na brúsenie sekery nikdy nepoužívajte vysokootáčkovú uhlovú brúsku, nakoľko pri tomto type brúsenia dochádza k prehriatiu ocele a zničeniu ostria.

Sekery Prandi

Taliansky výrobca Prandi Andrea & C. sa špecializuje na výrobu ručne kovaných sekier a nástrojov pre prácu s drevom. Značka vystupuje na trhu viac ako 50 rokov a okrem tradičnej poctivej výroby ju spájajú inovácie, neustály vývoj a špičková kvalita. Na všetky výrobky je použitá vysoko kvalitná oceľ a výrobné procesy prebiehajú výhradne na území Talianska, či už ide o kovanie, tepelné spracovanie alebo ostrenie. Pre zachovanie maximálneho štandardu podlieha každá výrobná fáza detailnej kontrole podľa noriem UNI EN ISO 9001:2015. V širokej ponuke modelov nájdete malé, univerzálne, kálacie, vrhacie a hasičské sekery. V uplynulých rokoch sa stali veľmi populárne aj súťaže v rúbaní dreva, ktoré podporuje aj samotná značka. V tomto novodobom športe súťažia športovci v typických drevorubačských činnostiach, ako je rúbanie dreva sekerami, pílenie klasickými či motorovými pílami.

Dodatočné parametre

Kategória: Sekery
Druh ocele: Uhlíková oceľ
Materiál čepele: 1045 (C45, XC45, 19083, S48C)
Materiál rukoväte: Drevo
Puzdro: bez puzdra
Celková dĺžka: 36 cm
Dĺžka čepele: 10,7 cm
Hmotnosť: 600 g
Krajina pôvodu: Taliansko
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Taliansky výrobca Prandi Andrea & C. vyrába ručne kované sekery a doplnky pre prácu s drevom. Vo svojom remesle sa pohybujú už viac ako 50 rokov a okrem tradičných výrobných procesov si dávajú záležať na neustálych inováciách, vývoji a špičkovej kvalite. Všetky sekery sa vyrábajú z vysoko kvalitnej ocele pod dohľadom skúsených majstrov. Výrobné procesy prebiehajú pod jednou strechou v prostredí talianskych Álp, či už ide o kovanie, montáž rukovätí, lakovanie alebo ostrenie. Na zachovanie maximálnych štandardov, podrobuje značka všetky fázy výroby špeciálnej kontrole podľa noriem UNI EN ISO 9001:2015. Prandi vyrába sekery všetkých druhov od univerzálnych, štiepacích až po veľké kálačky na drevo. Špeciálnu kategóriu tvoria vrhacie či profesionálne súťažné sekery, ktoré si získavajú stále väčšiu obľubu aj u nás. Samotný výrobca podporuje súťaže v rúbaní dreva, na ktorom si športovci zmerajú sily v typických drevorubačských činnostiach. Prečítajte si viac o Prandi v tomto článku.