Nôž Opinel VRI N°08 Inox Outdoor Zelený

Kód: 001578
€33 €27,50 bez DPH
Produkt nedostupný - predaj ukončený
Praktický zatvárací nôž od francúzskej značky Opinel na vonkajšie použitie s čepeľou z nerezovej ocele dĺžky 8,5 cm a plastovou rukoväťou v zelenej farbe, vybavenou píšťalkou a remienkom, nôž obsahuje otočnú poistku Viroblock.

Detailné informácie

Podrobný popis

Odolný zatvárací nôž určný pre outdoorové aktivity. Zosilnená nerezová čepeľ je po dĺžke 3,5 cm zúbkovaná a má v sebe otvor. Rukoväť noža je z odolného plastu s pogumovanou vrchnou časťou zelenej farby. Na konci rukoväte sa nachádza píšťalka so silou 110 dB a otvor so šnúrou. Nôž je vybavený poistkou Viroblock, pre fixáciu čepele v otvorenom aj zavretom stave.

Nože Opinel

Nože Opinel sa vyznačujú vysokou kvalitou, spoľahlivosťou a jednoduchým nadčasovým dizajnom ktorý si získal množstvo priaznivcov. Výroba prebieha v Savojských Alpách vo Francúzsku, kde sa nože zároveň ručne kompletizujú a brúsia. História Opinel siaha až do roku 1980, kedy Joseph Opinel vyrobil svoj prvý nôž a jej tradícia pokračuje dodnes. S ohľadom na ekológiu 95% použitého dreva pri výrobe rukovätí pochádza práve z Francúzska a dováža sa len drevo na výrobu luxusných sérii prípadne darčekových nožov. Čepele nožov sú vyrábané zo švédskej nerezovej ocele Sandvik 12C27 alebo z uhlíkovej ocele XC90. Zárukou bezpečnosti je poistka Viroblock.

Dodatočné parametre

Kategória: Zatváracie nože
Druh noža: Zatvárací
Druh ocele: Nerezová oceľ
Materiál čepele: Sandvik 12C27
Materiál rukoväte: Guma/Plast
Poistka: Viroblock
Puzdro: bez puzdra
Celková dĺžka: 19,5 cm
Dĺžka čepele: 8,5 cm
Dĺžka rukoväte: 11 cm
Tvrdosť čepele: 57 - 59 HRC

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nože Opinel sa vyznačujú vysokou kvalitou, spoľahlivosťou a jednoduchým nadčasovým dizajnom ktorý si získal množstvo priaznivcov. Výroba prebieha v Savojských Alpách vo Francúzsku, kde sa nože zároveň ručne kompletizujú a brúsia. História Opinel siaha až do roku 1980, kedy Joseph Opinel vyrobil svoj prvý nôž a jej tradícia pokračuje dodnes.

S ohľadom na ekológiu 95% použitého dreva pri výrobe rukovätí pochádza práve z Francúzska a dováža sa len drevo na výrobu luxusných sérii prípadne darčekových nožov. Čepele nožov sú vyrábané zo švédskej nerezovej ocele Sandvik 12C27 alebo z uhlíkovej ocele XC90. Zárukou bezpečnosti je pri vyšších modeloch poistka Viroblock.