Brúsna sada KMFS Vantaedge Integral

Kód: KMFSVAED
Novinka
Značka: KMFS
€345 €287,50 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
25.7.2024
Možnosti doručenia

Brúsny systém KMFS Vantaedge Integral, zabezpečuje dokonale presné a pohodlné brúsenie nožov. Využitie reverznej kinematiky, zabezpečuje, že systém sám na základe zvoleného uhlu brúsenia (15°, 17,5°, 20° alebo 22,5°) donastavuje ostatné komponenty sady tak, že uhol brúsenia je vždy rovnaký bez ohľadu na hĺbku upnutia noža.

Unikátna brúska na nože, kompletne vyvíjaná aj vyrábaná v Českej republike. Ako prvá na svete úplne eliminuje efekt zvýšenej fazety pri špičke noža a umožňuje úplne presné opakované brúsenie noža bez potreby rovnakej polohy upnutia noža. Samotná sada je celokovová (dural, nerez, bronz), takže jej životnosť je takmer neobmedzená.

Pri produktoch KMFS nie je možné uplatniť vernostnú zľavu.

Detailné informácie

Rýchla doprava
Rýchla doprava
Zásielky doručujeme do 2 pracovných dní.
Vernostné zľavy až do 10%
Vernostné zľavy až do 10%
Pre registrovaných zákazníkov. Okamžitá zľava 2% po registrácií.
Záruka originality
Záruka originality
Nakupujeme priamo od výrobcov alebo oficiálnych distribútorov.

Podrobný popis

Brúska na nože KMFS Vantaedge integral

Vantaedge Integral je najnovším produktom vývoja brúsnych systémov. Toto patentované riešenie brúsenia nožov je kompletne vyvíjané aj vyrábané v Českej republike. Tento brúsny systém ako prvý na svete úplne eliminuje efekt zvýšenej fazety pri špičke noža a umožňuje úplne presné opakované brúsenie noža bez potreby rovnakej polohy upnutia noža.

Uhly brúsenia

Najväčšou zmenou oproti všetkým doteraz známym brúsnym systémom je použitie reverznej kinematiky, kedy systém sám na základe uhlu brúsenia donastavuje ostatné komponenty sady tak, že uhol brúsenia je vždy rovnaký bez ohľadu na hĺbku upnutia noža. Brúsna sada v základnej zostave obsahuje hlavicu s uhlami brúsenia 15°, 17,5°, 20° a 22,5°, ktoré sú úplne presne dodržané po celej dĺžke čepele a pri každom brúsení. Doplnkové príslušenstvo sady umožňuje brúsenie aj iných uhlov. 

Kvalita vyhotovenia

Prednosťou tejto sady je predovšetkým kvalita použitých materiálov a presnosť brúsenia. Samotná sada je celokovová (dural, nerez, bronz), takže jej životnosť je takmer neobmedzená. Vďaka integrálnej svorke, ktorá je kompletne vyfrézovaná z jedného kusu duralu (Ergal 7075 T651) je dosiahnutá dokonale presná upínacia orientácia noža, maximálne pevné a jednoduché upnutie. To umožňuje zdvojená upínacia svorka vybavená guľovými bronzovými puzdrami upínacích skrutiek, ktoré eliminujú nežiaduce sily pri upínaní a umožňujú perfektnú adaptáciu na čepeľ noža. Nie je nutné pri upnutí noža čepeľ upínať do oboch čeľustí, aj jedna čeľusť poskytuje dostatočné upnutie pre brúsenie.

Súprava je kompletne osadená guličkovými ložiskami pre úplne plynulý chod bez vôle. Sú tu 4 kusy kompletne krytovaných ložísk na rotáciu okolo dvoch uhlových osí a 3 kusy dvojitých lineárnych štvorradových ložísk.

Brúsenie noža

Brúsenie je možné buď posadením integrálnej svorky na stojan dodávaný v balení, alebo je možné brúsiť iba uchopením integrálnej svorky v ruke (vhodné pri absencii stola, napríklad outdoor).

Techniku brúsenia môžete vidieť aj v inštruktážnom videu na konci tohto textu. Brúsenie je nutné vykonávať zásadne suchou cestou, bez použitia vody alebo oleja.

Držiak brúsnych kameňov je schopný upnúť všetky KMFS Rival kamene a aj väčšinu podobných kameňov od iných výrobcov. Zmena brusiva nie je problém, nie je potrebné sadu akokoľvek nastavovať pri inej hrúbke brusiva, kinematika vždy dosiahne správny uhol. 

Integrálna svorka KMFS Vantaedge je symetrická a jej jednoduchým otočením je možné brúsiť druhú stranu noža bez toho, aby bolo potrebné nôž vo svorke otáčať.

Limity sady

Maximálna hrúbka čepele brúseného noža je 7,5 – 8 mm, maximálna dĺžka čepele brúsenej na jedno upnutie 20 – 25 cm (nôž môže byť bez problémov upnutý viackrát počas jedného brúsenia).

Sada obsahuje:

- brúsny systém KMFS Vantaedge integral

- 3 brúsne kamene (zrnitosť 1 x 240, 1 x 600, 1 x 1000):

  1. Stredne hrubý kameň (zrnitosť 240) - prvá fáza brúsenia otupeného noža
  2. Jemný kameň (zrnitosť 600) - vhodný pre jemné brúsenie a udržiavanie ostria,
  3. Extra jemný kameň (zrnitosť 1000) - vhodný pre finálne dobrúsenie ostria,

- stojan na uchytenie integrálnej svorky,
- imbusové kľúče na zmontovanie stojanu, upnutie noža a dotiahnutie segmentu vodiacich tyčí na uhlovú hlavicu,
- plastový kufrík s molitanovou výstelkou,
- olej FP-10 Lubricant Elite na údržbu systému.

 Hlavné prednosti sady:

  • Výroba prebieha kompletne obrábacími CNC strojmi z bloku materálu, čo zabezpečuje tuhosť a presnosť výrobku.
  • Presné dodržanie nastaveného uhlu brúsenia - 15°, 17,5°, 20° alebo 22,5°.
  • Rovnaký uhol brúsenia na oboch stranách.
  • Úplne eliminuje efekt zvýšenej fazety na špičke noža, známy z iných brúsnych sád.

 

 Video návod:

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
AO Avatar autora | 10.7.2024
na 1*

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

KMFS je český výrobca brúsnych sád a príslušenstva na brúsenie nožov. Brúsna sada KMFS patrí medzi najlepšie ručné brúsne sady na nože. Brúsne sady KMFS sa vyrábajú v českom meste Lanškroun a výroba prebieha na moderných CNC strojoch.