Ľanová fermež 180 ml

Kód: PCL00113
€4,50 €3,75 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.6.2024
Možnosti doručenia

Prírodná ľanová fermež varená z ľanového oleja. Ľahko sa nanáša a zvýrazňuje kresbu dreva. Odporúčame pre spevnenie a morenie drevených rukovätí sekier, nožov a násad ručného náradia. 

Detailné informácie

Rýchla doprava
Rýchla doprava
Zásielky doručujeme do 2 pracovných dní.
Vernostné zľavy až do 10%
Vernostné zľavy až do 10%
Pre registrovaných zákazníkov. Okamžitá zľava 2% po registrácií.
Záruka originality
Záruka originality
Nakupujeme priamo od výrobcov alebo oficiálnych distribútorov.

Podrobný popis

Prírodná ľanová fermež varená z ľanového oleja. Ľahko sa nanáša a zvýrazňuje kresbu dreva. Odporúčame pre spevnenie a morenie drevených rukovätí sekier, nožov a násad ručného náradia. Objem 180 ml.

Použitie

Ľanová fermež je využiteľná na akýkoľvek drevený povrch ktorý si vyžaduje extra ochranu pred opotrebením alebo vplyvom počasia. Bežné využitie sa vzťahuje na: nábytok, drevené konštrukcie, drevené obloženie, podlahy, kuchynské potreby, hračky, hudobné nástroje, drevená poriská sekier, rukoväte nožov a násady ručného náradia. Je možné fermež použiť samostatne alebo do zmesí ďalších olejov a voskov. Ľanový olej je lisovaný za studena a rafinácia je vykonaná prírodnou bielou hlinkou, ktorá na seba naviaže tmavé časti oleja a tým ho zosvetlí. Oproti bežnému ľanovému oleju je tento veľmi svetlý a výraznejšie redší. Ľanový olej sa pre svoje  spevňujúce a impregnačné vlastnosti používa na ochranu dreva už od nepamäti.

Riedenie

Riedenie nie je potrebné. Pre lepšie vsakovanie do dreva sa môže prvý náter zohriať na približne 50°C, a následne zriediť terpentínom alebo pomarančovým olejom v pomere 10:1.

Spotreba

180 ml oleja (alebo zriedenej zmesi) vystačí na cca 2,7 m2 (podľa savosti povrchu). Druhý náter saje menej. Náter sa vpije do povrchu do 1 dňa, ale k úplnému vyschnutiu dochádza až po 2-4 týždňoch v závislosti na podmienkach a typu povrchu.

Schnutie

Neobsahuje žiadne urýchľovacie sikatíva a sušidlá. Teplo a slnečné žiarenie (UV) urýchľuje schnutie. Namorené drevo získava po čase príjemnú jantárovú farbu.

Technické údaje

Ľanová fermež nie je klasifikovaná ako nebezpečná látka. Tento olej nie je určený na konzumáciu. Tkaniny nasiaknuté ľanovým olejom predstavujú riziko samovznietenia! Nasiaknuté tkaniny treba sušiť vo voľnom priestore alebo uchovávať v uzavretej, nehorľavej nádobe.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: