Helle Gaupe H3LS lovecký nôž
Kód: HELLE0452Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Škandinávsky nôž Helle Gaupe H3LS
Helle Gaupe H3LS je lovecký nôž strednej veľkosti vhodný aj na bežné použitie v lese a na každodenné úlohy. V nórčine gaupe znamená rys ostrovid, ktorého tento nôž trochu pripomína svojou krásou a výkonnosťou. Čepeľ hrúbky 3,1 mm z trojvrstvovej laminovanej nerezovej ocele (H3LS) má dĺžku 10,7 cm a škandinávsky výbrus.
Rukoväť z dreva kučeravej brezy má klasický škandinávsky tvar s malým chráničom prstov.
Súčasťou balenia je puzdro z pravej vysokokvalitnej kože s možnosťou zavesenia na opasok a štýlovým detailom v podobe stopy rysa ostrovida.
Nože Helle
Helle je tradičný výrobca škandinávskych nožov z Nórska. Továreň Helle sa nachádza v dedinke Holmedal na západnom pobreží Nórska. Nože Helle, to je rodinná spoločnosť s obrovskou tradíciou a remeselnou zručnosťou. Mottom firmy je: Spojenie s prírodou je vo všetkom, čo robíme! Cieľom Helle je vždy vyrábať vysokokvalitné nože pre prírodu citlivým spôsobom a zároveň vyrábať nože, ktoré sú prírodou inšpirované. V Helle vieme, že svet sa neustále mení, ľudia budú mať vždy túžbu rásť. Helle sa však domnieva, že rast nemusí byť nevyhnutne na úkor nášho prírodného sveta. Nôž Helle je vyrobený z prírodných materiálov - drevo, oceľ, koža, ktorých kvalita a odolnoť je už preverená stáročiami používania. Na výrobu svojich nožov Helle používa nerezovú oceľ, prípadne špeciálnu laminovanú trojvrstvovú oceľ v dvoch variantoch (nerezová a uhlíková). Vysoká kvalita laminovanej ocele a vysoká ostrosť už od výroby preslávila nože Helle takmer po celom svete.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Nože s pevnou čepeľou |
|---|---|
| EAN: | 7023890060452 |
| Druh noža: | S pevnou čepeľou |
| Druh ocele: | Nerezová oceľ |
| Materiál čepele: | H3LSS |
| Materiál rukoväte: | Drevo |
| Farba rukoväte: | Drevo |
| Puzdro: | Kožené |
| Celková dĺžka: | 22 cm |
| Dĺžka čepele: | 10,7 cm |
| Dĺžka rukoväte: | 11,5 cm |
| Dĺžka čepele (od - do): | 10,00 - 11,99 cm |
| Hrúbka čepele: | 3,1 mm |
| Hmotnosť: | 177 g |
| Tvar čepele: | Drop Point |
| Povrchová úprava čepele: | Polished |
| Výbrus: | Škandinávsky |
| Krajina pôvodu: | Nórsko |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Helle je tradičný výrobca škandinávskych nožov z Nórska. Továreň Helle sa nachádza v dedinke Holmedal na západnom pobreží Nórska. Nože Helle, to je rodinná spoločnosť s obrovskou tradíciou a remeselnou zručnosťou. Mottom firmy je: Spojenie s prírodou je vo všetkom, čo robíme! Cieľom Helle je vyrábať vysokokvalitné nože k prírode citlivým spôsobom a zároveň vyrábať nože, ktoré sú prírodou inšpirované. V Helle vieme, že svet sa neustále mení, ľudia budú mať vždy túžbu rásť. Helle sa však domnieva, že rast nemusí byť nevyhnutne na úkor nášho prírodného sveta. Nôž Helle je vyrobený z prírodných materiálov - drevo, oceľ, koža, ktorých kvalita a odolnosť je už preverená stáročiami používania. Na výrobu svojich nožov Helle používa nerezovú oceľ, prípadne špeciálnu laminovanú trojvrstvovú oceľ v dvoch variantoch (nerezová a uhlíková). Vysoká kvalita laminovanej ocele a vysoká ostrosť už od výroby preslávila nože Helle takmer po celom svete.
