Helle Harding Rubin 2026 - limitovaná edícia
Kód: HELLE6991Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Škandinávsky nôž Helle Harding Rubin – limitovaná edícia
Helle Harding je klasický škandinávsky nôž, mnohými považovaný za číslo 1 medzi nožmi Helle. Začali ho vyrábať v roku 1986, tento rok teda oslavuje rubínové 40. výročie. Limitka Helle Harding Rubin má na túto počesť výrazné rubínové prvky. Helle Harding Rubin je limitovaná edícia v počte 1000 ks.
Čepeľ dĺžky 10 cm a hrúbky 3,1 mm z trojvrstvovej laminovanej nerezovej ocele H3LS má tradičný škandinávsky výbrus.
Rukoväť je špeciálne vypracovaná z opracovaného buka z roku 1986 zo skladových zásob Helle. Opracované drevo je napadnuté plesňou, ktorá zmenila štruktúru dreva aj farebný odtieň. Následne ho stabilizovali. Dva kusy tohto dreva v rukoväti dopĺňa novší stabilizovaný buk. Na vizuálne oddelenie jednotlivých častí využili rubínovo sfarbenú kožu.
Súčasťou balenia je kožené puzdro s výraznými červenými (rubínovými) stehmi a možnosťou zavesenia na opasok.
Nože Helle
Helle je tradičný výrobca škandinávskych nožov z Nórska. Továreň Helle sa nachádza v dedinke Holmedal na západnom pobreží Nórska. Nože Helle, to je rodinná spoločnosť s obrovskou tradíciou a remeselnou zručnosťou. Mottom firmy je: Spojenie s prírodou je vo všetkom, čo robíme! Cieľom Helle je vždy vyrábať vysokokvalitné nože pre prírodu citlivým spôsobom a zároveň vyrábať nože, ktoré sú prírodou inšpirované. V Helle vieme, že svet sa neustále mení, ľudia budú mať vždy túžbu rásť. Helle sa však domnieva, že rast nemusí byť nevyhnutne na úkor nášho prírodného sveta. Nôž Helle je vyrobený z prírodných materiálov - drevo, oceľ, koža, ktorých kvalita a odolnosť je už preverená stáročiami používania. Na výrobu svojich nožov Helle používa nerezovú oceľ, prípadne špeciálnu laminovanú trojvrstvovú oceľ v dvoch variantoch (nerezová a uhlíková). Vysoká kvalita laminovanej ocele a vysoká ostrosť už od výroby preslávila nože Helle takmer po celom svete.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Nože s pevnou čepeľou |
|---|---|
| EAN: | 7023892006991 |
| Druh noža: | S pevnou čepeľou |
| Druh ocele: | Nerezová oceľ |
| Materiál čepele: | H3LSS |
| Materiál rukoväte: | Drevo |
| Farba rukoväte: | Drevo |
| Puzdro: | Kožené |
| Celková dĺžka: | 21 cm |
| Dĺžka čepele: | 10 cm |
| Dĺžka rukoväte: | 11 cm |
| Dĺžka čepele (od - do): | 10,00 - 11,99 cm |
| Hrúbka čepele: | 3,1 mm |
| Hmotnosť celková: | 148 g |
| Tvar čepele: | Drop Point |
| Povrchová úprava čepele: | Polished |
| Výbrus: | Škandinávsky |
| Krajina pôvodu: | Nórsko |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Helle je tradičný výrobca škandinávskych nožov z Nórska. Továreň Helle sa nachádza v dedinke Holmedal na západnom pobreží Nórska. Nože Helle, to je rodinná spoločnosť s obrovskou tradíciou a remeselnou zručnosťou. Mottom firmy je: Spojenie s prírodou je vo všetkom, čo robíme! Cieľom Helle je vyrábať vysokokvalitné nože k prírode citlivým spôsobom a zároveň vyrábať nože, ktoré sú prírodou inšpirované. V Helle vieme, že svet sa neustále mení, ľudia budú mať vždy túžbu rásť. Helle sa však domnieva, že rast nemusí byť nevyhnutne na úkor nášho prírodného sveta. Nôž Helle je vyrobený z prírodných materiálov - drevo, oceľ, koža, ktorých kvalita a odolnosť je už preverená stáročiami používania. Na výrobu svojich nožov Helle používa nerezovú oceľ, prípadne špeciálnu laminovanú trojvrstvovú oceľ v dvoch variantoch (nerezová a uhlíková). Vysoká kvalita laminovanej ocele a vysoká ostrosť už od výroby preslávila nože Helle takmer po celom svete.
