Helle Polaris škandinávsky nôž
Kód: HELLE6755Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Outdoorový nôž Helle Polaris
Helle Polaris je pomenovaný po hviezde Severke (North Star), čím sa aj menom zaradil do rodiny modelov Helle Nord a Helle Nordlys. Ide o kompaktný, ľahko prenosný škandinávsky nôž, ktorý využijete okrem outdoorových aktivít aj na každodennú prácu. Pohodlne sa zmestí aj do vrecka.
Čepeľ dĺžky 8 cm z nerezovej ocele Sandvik 14C28N má škandinávsky výbrus. Ergonomicky tvarovaná rukoväť z dreva kučeravej brezy pre pohodlný úchop.
Súčasťou balenia je kožené puzdro s možnosťou zavesenia na opasok.
Nože Helle
Helle je tradičný výrobca škandinávskych nožov z Nórska. Továreň Helle sa nachádza v dedinke Holmedal na západnom pobreží Nórska. Nože Helle, to je rodinná spoločnosť s obrovskou tradíciou a remeselnou zručnosťou. Mottom firmy je: Spojenie s prírodou je vo všetkom, čo robíme! Cieľom Helle je vždy vyrábať vysokokvalitné nože pre prírodu citlivým spôsobom a zároveň vyrábať nože, ktoré sú prírodou inšpirované. V Helle vieme, že svet sa neustále mení, ľudia budú mať vždy túžbu rásť. Helle sa však domnieva, že rast nemusí byť nevyhnutne na úkor nášho prírodného sveta. Nôž Helle je vyrobený z prírodných materiálov - drevo, oceľ, koža, ktorých kvalita a odolnosť je už preverená stáročiami používania. Na výrobu svojich nožov Helle používa nerezovú oceľ, prípadne špeciálnu laminovanú trojvrstvovú oceľ v dvoch variantoch (nerezová a uhlíková). Vysoká kvalita laminovanej ocele a vysoká ostrosť už od výroby preslávila nože Helle takmer po celom svete.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Nože s pevnou čepeľou |
|---|---|
| EAN: | 7023892006755 |
| Druh noža: | S pevnou čepeľou |
| Druh ocele: | Nerezová oceľ |
| Materiál čepele: | Sandvik 14C28N |
| Materiál rukoväte: | Drevo |
| Farba rukoväte: | Drevo |
| Puzdro: | Kožené |
| Celková dĺžka: | 16,7 cm |
| Dĺžka čepele: | 8 cm |
| Dĺžka rukoväte: | 8,7 cm |
| Dĺžka čepele (od - do): | 8,00 - 8,99 cm |
| Hrúbka čepele: | 3,2 mm |
| Hmotnosť celková: | 110 g |
| Tvar čepele: | Drop Point |
| Povrchová úprava čepele: | Polished |
| Výbrus: | Škandinávsky |
| Krajina pôvodu: | Nórsko |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Helle je tradičný výrobca škandinávskych nožov z Nórska. Továreň Helle sa nachádza v dedinke Holmedal na západnom pobreží Nórska. Nože Helle, to je rodinná spoločnosť s obrovskou tradíciou a remeselnou zručnosťou. Mottom firmy je: Spojenie s prírodou je vo všetkom, čo robíme! Cieľom Helle je vyrábať vysokokvalitné nože k prírode citlivým spôsobom a zároveň vyrábať nože, ktoré sú prírodou inšpirované. V Helle vieme, že svet sa neustále mení, ľudia budú mať vždy túžbu rásť. Helle sa však domnieva, že rast nemusí byť nevyhnutne na úkor nášho prírodného sveta. Nôž Helle je vyrobený z prírodných materiálov - drevo, oceľ, koža, ktorých kvalita a odolnosť je už preverená stáročiami používania. Na výrobu svojich nožov Helle používa nerezovú oceľ, prípadne špeciálnu laminovanú trojvrstvovú oceľ v dvoch variantoch (nerezová a uhlíková). Vysoká kvalita laminovanej ocele a vysoká ostrosť už od výroby preslávila nože Helle takmer po celom svete.
