Sekera Condor Travelhawk

Kód: CTK104-1.87
€113 €94,17 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.6.2024
Možnosti doručenia

Sekera Travelhawk kombinácia sekier Ulu, Franziska, Skeggöx. Čepeľ vyrobená z uhlíkovej ocele typu 1060, ktorá meria 16,7 cm. Možnosť rozloženia sekery na 2 časti, čo umožní jednoduché skladovanie a nosenie.

Detailné informácie

Rýchla doprava
Rýchla doprava
Zásielky doručujeme do 2 pracovných dní.
Vernostné zľavy až do 10%
Vernostné zľavy až do 10%
Pre registrovaných zákazníkov. Okamžitá zľava 2% po registrácií.
Záruka originality
Záruka originality
Nakupujeme priamo od výrobcov alebo oficiálnych distribútorov.

Podrobný popis

Sekera Condor Travelhawk

Travelhawk sekera vypĺňa medzeru vo výbave medzi lovcami a nadšencami bushcraftu. Inovatívne základy tejto sekery poskytujú franská sekera „Franziska“ zo 6. – 8. storočia, vikingská sekera „Skeggöx“ z 8. – 9. storočia, inuitský ženský nôž „Ulu“ z 19. storočia a často kladené požiadavky na pevný nástroj. Travelhawk je možné rozložiť na dve časti, preto jeho ďalšie pozitívne vlastnosti sú šikovná skladovateľnosť a nosenie. Čepeľ je možné použiť aj bez rukoväte ako kvalifikovaný nôž na sťahovanie kože alebo na spracovanie zveriny. Drevená násada je zapustená v čepeli sekery zvrchu. Hlava sekery vďaka rožšíreniu smerom nahor a kužeľovitému očku čepele pôsobí proti odstredivej sile, takže jej úchop je pri každom údere pevnejší. Čepeľ je vyrobená s konvexným výbrusom ostria z vysoko-uhlíkovej ocele typu 1060 s povrchovou úpravou Blasted Satin. Rozmer čepele je 16,7 cm, celková dĺžka sekery je 41,5 cm. Hmotnosť sekery je 860 g a je dodávaná spolu s koženým, ručne robeným chráničom čepele.

Condor Tool & Knife

Nože Condor Tool & Knife sú vyrábané v stredoamerickom Salvadore. Firma je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Imacasa a má dlhoročnú históriu. Okrem nožov vyrába Condor Tool & Knife aj mačety a sekery. Všetky produkty tejto značky sú určené outdoorovým nadšencom a vyznačujú sa jednoduchosťou a spoľahlivosťou. Condor používa hlavne prírodné materiály ako drevo a koža, zopár modelov je v prevedení s micartou alebo kydexovým puzdrom. Nože, mačety a sekery Condor sú vyrábané prevažne z vysoko uhlíkovej ocele 1075 alebo1095, ktoré ako každá uhlíková oceľ vyžadujú primeranú starostlivosť. Odmenou vám však bude krásny a originálny nôž na celý život.

Dodatočné parametre

Kategória: Sekery
Druh ocele: Uhlíková oceľ
Materiál čepele: 1060
Materiál rukoväte: Drevo
Puzdro: Kožené
Celková dĺžka: 41,5 cm
Dĺžka čepele: 16,7 cm
Dĺžka rukoväte: 24,8 cm
Hmotnosť: 860 g
Povrchová úprava čepele: Bead blast
Výbrus: Konvexný
Krajina pôvodu: Salvádor
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JK Avatar autora | 12.6.2023
Do batohu dobrá ešte som ju nestihol vyskúšať čo vydrží

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nože Condor Tool & Knife sú vyrábané v stredoamerickom Salvadore. Firma je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Imacasa a má dlhoročnú históriu. Okrem nožov vyrába Condor Tool & Knife aj mačety a sekery. Všetky produkty tejto značky sú určené outdoorovým nadšencom a vyznačujú sa jednoduchosťou a spoľahlivosťou. Condor používa hlavne prírodné materiály ako drevo a koža, zopár modelov je v prevedení s micartou alebo kydexovým puzdrom. Nože, mačety a sekery Condor sú vyrábané prevažne z vysoko uhlíkovej ocele 1075 alebo 1095, ktoré ako každá uhlíková oceľ vyžadujú primeranú starostlivosť. Odmenou vám však bude krásny a originálny nôž na celý život.