Sekera Dellinger Woodsman Damascus

Kód: SXLP-PMX68
€110 €91,67 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
28.9.2023
Možnosti doručenia

Exkluzívna sekera značky Dellinger vyrobená z kvalitnej damaškovej ocele určená na ľahšie úkony v prírode. Sekera sa skladá z 352 vrstiev dvoch ručne prekladaných druhov ocelí 1095 a 15N20. Základom damaškovej ocele sú dva typy ocele, z ktorých jedna disponuje vysokým obsahom uhlíka a druhá naopak nízkym. Vysoký obsah uhlíka dodáva sekere extrémnu ostrosť a ostrenie tohto materiálu je omnoho jednoduchšie než pri nerezových nástrojoch. Táto sekera je vyrobená z prírodných materiálov.

Detailné informácie

Rýchla doprava
Rýchla doprava
Zásielky doručujeme do 2 pracovných dní.
Vernostné zľavy až do 10%
Vernostné zľavy až do 10%
Pre registrovaných zákazníkov. Okamžitá zľava 2% po registrácií.
Záruka originality
Záruka originality
Nakupujeme priamo od výrobcov alebo oficiálnych distribútorov.

Podrobný popis

Sekera Dellinger Woodsman Damascus.

Exkluzívna sekera značky Dellinger vyrobená z kvalitnej damaškovej ocele určená na ľahšie úkony v prírode. Sekerku využijete na výletoch v lese, pri zbere menších kúskov dreva či spracovaní menších polien. V neposlednom rade si môžete sekeru Dellinger vystaviť na poličku alebo do vitrínky s vašimi obľúbenými pracovnými nástrojmi. Sekera sa skladá z 352 vrstiev dvoch ručne prekladaných druhov ocelí 1095 a 15N20. Základom damaškovej ocele sú dva typy ocele, z ktorých jedna disponuje vysokým obsahom uhlíka a druhá naopak nízkym. Vysoký obsah uhlíka dodáva sekere extrémnu ostrosť a ostrenie tohto materiálu je omnoho jednoduchšie než pri nerezových nástrojoch. Táto sekera je vyrobená z prírodných materiálov.

Dizajn tejto sekery bol hojne využívaný v 6. storočí nášho letopočtu a ľudovo sa jej zvykne hovoriť aj označením bradatá sekera. Kvality tohto tvaru boli preukázané behom tých najťažších bojov. Na pohľad sa vám môže sekera spájať s obdobím Vikingov a škandinávskych bojovníkov. Háčik na sekere sa v minulosti používal pri vyťahovaní zbrane zo súperovej ruky alebo pri strhávaní ochranného štítu nepriateľa. Pri boji na blízko môžete rukoväť chytiť priamo za hlavu pre zachovanie väčšej kontroly.

Dizajn a vlastnosti sú navrhnuté tímom outdoorových nadšencov. Použitím damaškovej ocele sa z každého noža stáva osobitný a nenapodobiteľný kúsok. Z tohto dôvodu sa môže každý výrobok líšiť, čo však dodáva každému kúsku istú dávku originality. Nože sú doručené v detailnom spracovaní, najvyššej kvalite a vzhľadom sa odlišujú iba minimálne.

Kožené puzdro je súčasťou balenia a umožní pohodlné prenášanie sekery na každý outdoorový výlet vo vikingskom štýle.

Rozmery: dĺžka 26,5 cm a váha 730 g.

Rozsah tvrdosti: 55–60 HRC.

Údržba: nikdy neumývajte kvalitné nože v umývačke riadu. Po použití opláchnite nôž, osušte ho utierkou a uložte na bezpečnom a suchom mieste. Oceľ tohto noža nie je nerezová.

Výhody produktu:

✅kvalitná damašková oceľ,
✅ručne prekladané vrstvy ocelí 1095 a 15N20,
✅kožené puzdro,
✅vikingský dizajn.

Sekery Dellinger

Výrobca Dellinger Cutlery vznikol spojením jednotlivcov, ktorých spája vášeň a láska k nožom. Hlavnými hodnotami značky sú funkčnosť a jedinečnosť každého výrobku. V ich ponuke nájdete kúsky s kreatívnymi a zaujímavými dizajnami.

Dodatočné parametre

Kategória: Sekery
Druh ocele: Damašková oceľ
Materiál čepele: Damašková oceľ
Materiál rukoväte: Drevo
Puzdro: Kožené
Celková dĺžka: 32 cm
Dĺžka čepele: 6,5 cm
Dĺžka rukoväte: 26,5 cm
Hmotnosť: 730 g
Tvrdosť čepele: 55-60 HRC
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
M Avatar autora | 27.3.2023
super

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: