Sekera Hultafors Tesárska 1000 g SY 21-1,0 SV

Kód: 840326
€83 €69,17 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
25.7.2024
Možnosti doručenia

Tesárska sekera Hultafors s hmotnosťou hlavy 1000 g a dĺžkou 50 cm. Sekera je ručne kovaná zo švédskej ocele. 

Detailné informácie

Rýchla doprava
Rýchla doprava
Zásielky doručujeme do 2 pracovných dní.
Vernostné zľavy až do 10%
Vernostné zľavy až do 10%
Pre registrovaných zákazníkov. Okamžitá zľava 2% po registrácií.
Záruka originality
Záruka originality
Nakupujeme priamo od výrobcov alebo oficiálnych distribútorov.

Podrobný popis

Kovaná tesárska sekera Hultafors SY 21-1,0 SV

Tesárska sekera Hultafors SY 21-1,0 SV s hmotnosťou hlavy 1000 g a dĺžkou 50 cm. Tesárske sekery sa vyznačujú rovným, perfektne vybrúseným ostrím a špeciálnym tvarom hlavy, ktorý umožňuje úchop nad stredom ostria. Vďaka tomu sekera umožňuje presnú prácu, čo ocení každý remeselník.

Sekera je ručne kovaná zo švédskej ocele. Povrch ocele je opracovaný pieskovaním, ktoré oceľ čiastočne chráni pred koróziou. Hlava sekery je parciálne kalená, najtvrdšia je na ostrí, čo zabezpečuje vysokú ostrosť a zároveň zvyšok hlavy zostáva húževnatý a odolný. Vďaka tradičnému spôsobu ručného kovania, je sekera oveľa odolnejšia a pevnejšia ako bežné sekery. 

Porisko sekery je vyrobené z odolného dreva hickory (orechovec biely), je tvarované a napustené ľanovým olejom. Drevo hickory je vysoko odolné voči nárazom. Vyniká v pohlcovaní úderov bez toho, aby sa zlomilo. Vďaka týmto vlastnostiam je ideálnym materiálom pre rukoväť sekery.

Údržba sekery: porisko sekery odporúčame z času na čas ošetriť ľanovým olejom, prípadne včelím voskom, ktoré ochránia drevo pred pôsobením vlhkosti.

Brúsenie sekery: ostrá sekera vám výrazne uľahčí prácu, preto odporúčame sekeru pravidelne brúsiť. Vhodné je použiť okrúhly brúsny kameň v tvare puku. Sekeru nabrúsite jemným krúživým pohybom brúsneho kameňa po oboch stranách ostria. Rovnako je vhodné využiť špeciálnu nízkootáčkovú elektrickú brúsku na brúsenie nožov alebo sekier. Na brúsenie sekery nikdy nepoužívajte vysokootáčkovú uhlovú brúsku, nakoľko pri tomto type brúsenia dochádza k prehriatiu ocele a zničeniu ostria.

Náhradné porisko: kód tovaru 842710.

Sekery Hultafors

Sekery Hultafors máme skladom.Sekery Hultafors sú svetoznáme ručne kované sekery, vyrábané vo švédskom meste Hults Bruk, kde výroba sekier prebieha už viac ako 300 rokov. Ručne kovaná sekera Hultafors je tradičný nástroj, ktorý pri správnom používaní vydrží slúžiť niekoľkým generáciam vašej rodiny.

Dodatočné parametre

Kategória: Sekery
Materiál rukoväte: Drevo
Puzdro: bez puzdra
Celková dĺžka: 50 cm
Hmotnosť: 1000 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Sekery Hultafors máme skladom.Sekery Hultafors sú svetoznáme ručne kované sekery, vyrábané vo švédskom meste Hults Bruk, kde výroba sekier prebieha už viac ako 300 rokov. Ručne kovaná sekera Hultafors je tradičný nástroj, ktorý pri správnom používaní vydrží slúžiť niekoľkým generáciam vašej rodiny.

Nože Hultafors sú veľmi obľúbené pracovné nože pre remeselníkov a využitie nájdu aj v prírode. Vyznačujú sa vynikajúcim pomerom medzi cenou a kvalitou a dlhoročnou spoľahlivosťou.