Brúsna sada Lansky Deluxe Diamond LKDMD

Kód: 071-022
€136 –12 %
Brusna sada Lansky Deluxe Diamond LKDMD min
€136 –12 % €119 €99,17 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
25.7.2024
Možnosti doručenia

Rozšírená brúsna sada Lansky Deluxe Diamond, pre pohodlné a jednoduché brúsenie nožov. Sada zabezpečuje dodržiavanie zvoleného uhlu brúsenia, preto s ňou dokážu nabrúsiť nože aj začiatočníci. Brúsenie je možné pod 4 rôznymi uhlami (17⁰, 20⁰ , 25⁰ a 30⁰). Sada obsahuje 4 diamantové brúsne kamene (zrnitosť 70, 120, 280 a 600), 4 vodiace tyčky, kefku na čistenie, svorku na uchytenie noža.

Detailné informácie

Rýchla doprava
Rýchla doprava
Zásielky doručujeme do 2 pracovných dní.
Vernostné zľavy až do 10%
Vernostné zľavy až do 10%
Pre registrovaných zákazníkov. Okamžitá zľava 2% po registrácií.
Záruka originality
Záruka originality
Nakupujeme priamo od výrobcov alebo oficiálnych distribútorov.

Podrobný popis

Brúska na nože Lansky Deluxe Diamond LKDMD

Základná brúsna sada Lansky Deluxe Diamond, pre pohodlné a jednoduché brúsenie nožov. Sada zabezpečuje dodržiavanie zvoleného uhlu brúsenia, preto s ňou dokážu nabrúsiť nože aj začiatočníci. Brúsenie je možné pod 4 rôznymi uhlami (17⁰, 20⁰ , 25⁰ a 30⁰):

17⁰ - uhol používaný napr. na filetovacie nože, britvy a pod. Extrémne avšak krehké ostrie.

20⁰ - uhol používaný napríklad na kuchynské nože a nože primárne určené na krájanie potravín

25⁰ - ideálny uhol pre outdorové a lovecké nože, poskytuje ostré a stabilné ostie

30⁰ - uhol vhodný pre pracovné nože, na sekanie a pod.

Sada obsahuje:

- 4 brúsne kamene (zrnitosť 70, 120, 280 a 600):

  1. Extra hrubý strieborný kameň (zrnitosť 70) - na reprofiláciu ostria a úpravu poškodeného ostria
  2. Hrubý fialový kameň (zrnitosť 120) - na úpravu poškodeného ostria a extrémne tupých nožov.
  3. Stredne hrubý oranžový kameň (zrnitosť 280) - prvá fáza brúsenia otupeného noža
  4. Jemný zlatý kameň (zrnitosť 600) - vhodný pre jemné brúsenie a udržiavanie ostria,

 

- 4 vodiace tyčky,

- kefku na čistenie,

- svorku na uchytenie noža.

Lansky

Popredný svetový výrobca brúsnych sád na nože. Brúsenie nožov s brúsnou sadou Lansky je pomerne jednoduché a zvládne ho aj začiatočník. Každá brúsna sada Lansky obsahuje niekoľko typov brúsnych kameňov (dajú sa dokúpiť aj samostatne). V ponuke nájdete keramické brúsne kamene, diamantové brúsne kamene, ale aj prírodné brúsne kamene typu Arkansas, s rôznymi typmi zrnitosti (grid) – od hrubých kameňov zrnitosti 70, 120, 280, cez stredné kamene zrnitosti 600, až po jemné kamene 1000, 1200 a 2000. Lansky vyrába tiež ocieľky a vreckové brúsky.

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
FV Avatar autora | 30.12.2022
Spokojnosť. Veľmi jednoduché a funkčné riešenie. Diamantové kamene sa neotupujú. Preformátoval som ostrie na 6 nožoch a nabrúsil na požadovaný uhol, že by sa s nimi dalo oholiť. Podotýkam moje skúsenosti s ostrením boli minimálne. Pozrel som si zopár videí ako tento systém používať a ako brúsiť kameňom. Volil som diamant lebo keramické sa časom ošúchajú tak som si radšej priplatil. Tieto 4 priložené kamene úplne postačujú na nabrúsenie nožov, na nožnice ten uhol držiaku nevyhovoval. Ale dajú sa naostriť bez uchytenia do stojanu. Celá sada je pomerne kompaktná a zaberie menej miesta ako mať niekoľko kameňov rôznej zrnitosti + vyrovnací kameň. Nie je nutné nič namáčať a člapkať sa v tom ako kačica. Je to čistá a suchá práca. Postačuje malá pribalená kefka. Odporúčam si priplatiť podstavec na stôl lebo držať to v ruke je nepraktické a skôr sa môže človek aj poraniť. Tu tyčku ktorá vychádza z držiaku na nôž je dobre tlačiť prstom smerom hore lebo je tam vôľa, tak aby bol uhol konštanty a menej to aj hrkoce. Na dokončenie ostria sa dá dokúpiť kožený „kameň“ + brusna pasta alebo stačí aj kožený opasok zavesený na kľučku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

lanskyPopredný svetový výrobca brúsnych sád na nože. Brúsenie nožov s brúsnou sadou Lansky je pomerne jednoduché a zvládne ho aj začiatočník. Každá brúsna sada Lansky obsahuje niekoľko typov brúsnych kameňov (dajú dokúpiť aj samostatne). V ponuke nájdete keramické brúsne kamene, diamantové brúsne kamene, ale aj prírodné brúsne kamene typu Arkansas, s rôznymi typmi zrnitosti (grit) - od hrubých kameňov zrnitosti 70, 120, 280, cez stredné kamene zrnitosti 600, až po jemné kamene zrnitosti 1000, 1200, a 2000.

K brúsnym sadám sa dá samostatne dokúpiť aj príslušenstvo vo forme stojanov, náhradných kameňov, vodiacich tyčiek a pod.