Brúsny kameň Rozsutec Blok 200x60x30 mm

Kód: ROZS003
€26 €21,67 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
19.7.2024
Možnosti doručenia

Prírodný brúsny kameň Rozsutec z Malej Fatry. Zložením ide o tvrdý sedimentárny pieskovec, ktorý pozostáva z veľmi jemných a rovnomerných zŕn piesku. Ideálny je na záverečné jemné brúsenie a vyleštenie ostria. Rozmer kameňa 200x60x30 mm. Zrnitosť (grit) kameňa je približne 6000 - 8000 a dokáže vyhladiť ostrie do zrkadlového lesku. Kameň Rozsutec sa používa na brúsenie s vodou.

Keďže sa jedná o ručne spracovávaný prírodný kameň, pri jednotlivých kusoch sa môžu vyskytovať odchýlky od uvedeného rozmeru ± 5 mm.

Detailné informácie

Rýchla doprava
Rýchla doprava
Zásielky doručujeme do 2 pracovných dní.
Vernostné zľavy až do 10%
Vernostné zľavy až do 10%
Pre registrovaných zákazníkov. Okamžitá zľava 2% po registrácií.
Záruka originality
Záruka originality
Nakupujeme priamo od výrobcov alebo oficiálnych distribútorov.

Podrobný popis

Rozsutec brúsny kameň 200x60x30 mm

Prírodný slovenský brúsny kameň Rozsutec z Malej Fatry. Zložením ide o tvrdý sedimentárny pieskovec, ktorý pozostáva z veľmi jemných a rovnomerných zŕn piesku. Ideálny je na záverečné jemné brúsenie a vyleštenie ostria. Zrnitosť (grit) kameňa je približne 6000 - 8000 a dokáže vyhladiť ostrie do zrkadlového lesku. Kameň Rozsutec sa používa na brúsenie s vodou.

Keďže sa jedná o ručne spracovávaný prírodný kameň, pri jednotlivých kusoch sa môžu vyskytovať odchýlky od uvedeného rozmeru ± 5 mm.

Rozmery: 200x60x30 mm ± 5 mm

Hmotnosť: 0,95 kg

 

Brúsne kamene Rozsutec

Brúsne kamene RozsutecPrírodný slovenský brúsny kameň Rozsutec pochádza z Malej Fatry. Je to tvrdý sedimentárny pieskovec, pozostáva z veľmi jemných a rovnomerných zŕn piesku. Ideálny je na záverečné jemné brúsenie a vyleštenie ostria. Vďaka veľmi jemnej štruktúre pieskovca dosahuje grit približne 6000 - 8000 a dokáže vyhladiť ostrie do zrkadlového lesku. Brúsenie nožov, britiev, stolárskych a rezbárskych dlát a iných nástrojov na Rozsutci dotiahnete do dokonalosti. Kamene majú veľmi vysokú odolnosť voči opotrebeniu, sú tvrdé a pri brúsení z nich takmer neubúda. Kameň Rozsutec sa používa na brúsenie s vodou.

Rozsutec je ručne vyrábaný prírodný brúsny kameň, preto sa jeho farba a štruktúra môžu kameň od kameňa jemne líšiť. Brúsne kamene Rozsutec sú vyrábané už niekoľko desaťročí malou rodinnou firmou v Terchovej.

Dodatočné parametre

Kategória: Brúsne kamene
Pôvod brúsneho kameňa: Prírodný
Trieda zrnitosti kameňa: Ultra jemný (6000+)
Brusivo: Pieskovec
Krajina pôvodu: Slovensko
5
4x
4
1x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevypĺňajte toto pole:
4
IK Avatar autora | 16.11.2022
Kamen ma nerovnosti v rohoch, resp. celkovo posobi, ze bol pomerne nahrubo spracovany na to, ze to ma byt 'polishing stone', bude potrebovat vyrovnat...
5
B Avatar autora | 10.4.2022
Nie som spokojný blok má naboku pol centimetrovú dieru a cez roh ide nepekná prasklina zatiaľ drží ale keď odpadne je po kameni za takú vysokú cenu nie je hodný tých peňazí ,myslím si že predávajú trojku triedu a vydávajú ju za jednotku už si tu nikdy nič neobjednám a to radím aj ostatným potenciálnym zákazníkom. Z pozdravom váš bývalí zákazník.Možno by bolo na mieste nejaké vyrovnanie ? Kopecký.
5
JG Avatar autora | 17.2.2022
Absolutna spica...
5
JD Avatar autora | 12.8.2021
Výborný kameň, veľmi jemná zrnitosť je takmer úplne hladký. Dobrá veľkosť aj na vačšie nože. Brúsil som s ním už niekoľko krát a vôbec z neho neubúda, je veľmi pevný.
1
RS Avatar autora | 8.4.2021
Vady v strukture kamena, vyrobca za kazdu cenu chcel dosiahnut velkost a namiesto prebrusenia na mensi rozmer nechal povrchove nerovnosti. Argument, ze sa jedna o prirodny kamen neobstoji, pretoze cena 35€ nie je nizka a zakaznik ma za tuto cenu narok na bezvadny kus. To, ze obchod toleruje svojemu dodavatelovi takyto pristup ku zakaznikovi znizuje aj svoju uroven. Funkcia obchodu totiz nie je len v tom, ako rychlo tovar doda, ale aj v tom, ze sa usiluje dodat tovar v primeranej kvalite. Robert Skypala
5
MR Avatar autora | 1.2.2021
Kameň je prírodný, masívny, solídny blok. Mám 20 x 6 x 3,2 cm. Zrnitosť je jemná, ako v popise cca 6-8000.. Rozmery a rovinnosť je dostatočná. Myslím že dobrý pomer cena-kvalita. Slovenský výrobok. Ďakujem.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Brúsne kamene RozsutecPrírodný slovenský brúsny kameň Rozsutec pochádza z Malej Fatry. Je to tvrdý sedimentárny pieskovec, pozostáva z veľmi jemných a rovnomerných zŕn piesku. Ideálny je na záverečné jemné brúsenie a vyleštenie ostria. Vďaka veľmi jemnej štruktúre pieskovca dosahuje zrnitosť (grit) približne 6000 - 8000 a dokáže vyhladiť ostrie do zrkadlového lesku. Brúsenie nožov, britiev, stolárskych a rezbárskych dlát a iných nástrojov na Rozsutci dotiahnete do dokonalosti. Kamene majú veľmi vysokú odolnosť voči opotrebeniu, sú tvrdé a pri brúsení z nich takmer neubúda. Kameň Rozsutec sa používa na brúsenie s vodou.

Rozsutec je ručne vyrábaný prírodný brúsny kameň, preto sa jeho farba a štruktúra môžu kameň od kameňa jemne líšiť. Brúsne kamene Rozsutec sú vyrábané už niekoľko desaťročí malou rodinnou firmou v Terchovej.