Vážení zákazníci, všetky objednávky prijaté vo štvrtok 13.5. po 15:00 a v piatok, budú odoslané v pondelok 17.5. Ďakujeme za pochopenie.

Brúsna sada Lansky Natural Arkansas LKNAT

Kód: 071-023
€56 €46,67 bez DPH
Skladom (2 ks)

Brúsna sada Lansky Natural Arkansas, pre pohodlné a jednoduché brúsenie nožov. Sada zabezpečuje dodržiavanie zvoleného uhlu brúsenia, preto s ňou dokážu nabrúsiť nože aj začiatočníci. Brúsenie je možné pod 4 rôznymi uhlami (17⁰, 20⁰ , 25⁰ a 30⁰). Sada obsahuje 3 prírodné brúsne kamene typu Arkansas (zrnitosť 300, 650 a 1200), 3 vodiace tyčky, olej na brúsenie, svorku na uchytenie noža.

Detailné informácie

Podrobný popis

Brúsna sada Lansky Natural Arkansas, pre pohodlné a jednoduché brúsenie nožov. Sada zabezpečuje dodržiavanie zvoleného uhlu brúsenia, preto s ňou dokážu nabrúsiť nože aj začiatočníci. Brúsenie je možné pod 4 rôznymi uhlami (17⁰, 20⁰ , 25⁰ a 30⁰).

17⁰ - uhol používaný napr. na filetovacie nože, britvy a pod. Extrémne avšak krehké ostrie.

20⁰ - uhol používaný napríklad na kuchynské nože a nože primárne určené na krájanie potravín

25⁰ - ideálny uhol pre outdorové a lovecké nože, poskytuje ostré a stabilné ostie

30⁰ - uhol vhodný pre pracovné nože, na sekanie a pod.

Sada obsahuje:

- 3 prírodné brúsne kamene typu Arkansas

  1. Mäkký (soft) kameň (zrnitosť 300) - vhodný ako prvá fáza brúsenia otupeného noža,
  2. Tvrdý (hard) kameň (zrnitosť 650) - vhodný pre jemné brúsenie a udržiavanie ostria,
  3. Extra tvrdý kameň (zrnitosť 1200) - vhodný pre vyleštenie už nabrúseného ostria.

 

- 3 vodiace tyčky,

- olej na brúsenie,

- svorku na uchytenie noža.

Kameň Arkansas je prírodný mikrokryštalický kremeň (novaculite) zo severnej Ameriky.  Na brúsenie ho už od pradávna používali americkí indiáni.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

lanskyPopredný svetový výrobca brúsnych sád na nože. Brúsenie nožov s brúsnou sadou Lansky je pomerne jednoduché a zvládne ho aj začiatočník. Každá brúsna sada Lansky obsahuje niekoľko typov brúsnych kameňov (dajú dokúpiť aj samostatne). V ponuke nájdete keramické brúsne kamene, diamantové brúsne kamene, ale aj prírodné brúsne kamene typu Arkansas, s rôznymi typmi zrnitosti (grit) - od hrubých kameňov zrnitosti 70, 120, 280, cez stredné kamene zrnitosti 600, až po jemné kamene zrnitosti 1000, 1200, a 2000.

K brúsnym sadám sa dá samostatne dokúpiť aj príslušenstvo vo forme stojanov, náhradných kameňov, vodiacich tyčiek a pod.