Porisko pre sekery Prandi Hatchet 38 cm jaseň

Kód: 7.303.38
€5 –10 %
Prandi 7.303.38 1
€5 –10 % €4,50 €3,75 bez DPH
Dočasne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Náhradné porisko dĺžky 38 cm pre sekery Prandi Hatchet German Type 3.003.

Detailné informácie

Rýchla doprava
Rýchla doprava
Zásielky doručujeme do 2 pracovných dní.
Vernostné zľavy až do 10%
Vernostné zľavy až do 10%
Pre registrovaných zákazníkov. Okamžitá zľava 2% po registrácií.
Záruka originality
Záruka originality
Nakupujeme priamo od výrobcov alebo oficiálnych distribútorov.

Podrobný popis

Náhradné porisko pre sekeru Prandi Hatchet 38 cm

Náhradné porisko dĺžky 38 cm pre sekery Prandi Hatchet German Type 3.003. Porisko sekery je vyrobené z pevného jaseňového dreva, je tvarované a nalakované transparentným lakom. Porisko sa dodáva s dreveným a oceľovým klinom na fixáciu poriska a vyrezanou drážkou pre klin.

Ako vymeniť porisko sekery (postup)

1. Urežte staré porisko pod hlavou sekery.

2. Zbytky dreva z oka sekery vytlačte von, v prípade potreby odvŕtajte.

3. Nasaďte nové porisko a kúsok dreva prečnievajúci z oka hlavy sekery odrežte.

4. Drevený klin natrite lepidlom na drevo a narazte ho do vyrezanej drážky na porisku. Prečnievajúcu časť klinu odrežte. 

5. Narazte kruhový oceľový klin, ktorý fixuje drevený klin.

6. Ošetrite porisko ľanovým olejom / fermežou, aby ste ho ochránili pred vlhkosťou.

Sekery Prandi

Taliansky výrobca Prandi Andrea & C. sa špecializuje na výrobu ručne kovaných sekier a nástrojov pre prácu s drevom. Značka vystupuje na trhu viac ako 50 rokov a okrem tradičnej poctivej výroby ju spájajú inovácie, neustály vývoj a špičková kvalita. Na všetky výrobky je použitá vysoko kvalitná oceľ a výrobné procesy prebiehajú výhradne na území Talianska, či už ide o kovanie, tepelné spracovanie alebo ostrenie. Pre zachovanie maximálneho štandardu podlieha každá výrobná fáza detailnej kontrole podľa noriem UNI EN ISO 9001:2015. V širokej ponuke modelov nájdete malé, univerzálne, kálacie, vrhacie a hasičské sekery. V uplynulých rokoch sa stali veľmi populárne aj súťaže v rúbaní dreva, ktoré podporuje aj samotná značka. V tomto novodobom športe súťažia športovci v typických drevorubačských činnostiach, ako je rúbanie dreva sekerami, pílenie klasickými či motorovými pílami.

Dodatočné parametre

Kategória: Náhradné poriská na sekery
Materiál rukoväte: Drevo
Celková dĺžka: 38 cm
Krajina pôvodu: Taliansko
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Taliansky výrobca Prandi Andrea & C. vyrába ručne kované sekery a doplnky pre prácu s drevom. Vo svojom remesle sa pohybujú už viac ako 50 rokov a okrem tradičných výrobných procesov si dávajú záležať na neustálych inováciách, vývoji a špičkovej kvalite. Všetky sekery sa vyrábajú z vysoko kvalitnej ocele pod dohľadom skúsených majstrov. Výrobné procesy prebiehajú pod jednou strechou v prostredí talianskych Álp, či už ide o kovanie, montáž rukovätí, lakovanie alebo ostrenie. Na zachovanie maximálnych štandardov, podrobuje značka všetky fázy výroby špeciálnej kontrole podľa noriem UNI EN ISO 9001:2015. Prandi vyrába sekery všetkých druhov od univerzálnych, štiepacích až po veľké kálačky na drevo. Špeciálnu kategóriu tvoria vrhacie či profesionálne súťažné sekery, ktoré si získavajú stále väčšiu obľubu aj u nás. Samotný výrobca podporuje súťaže v rúbaní dreva, na ktorom si športovci zmerajú sily v typických drevorubačských činnostiach. Prečítajte si viac o Prandi v tomto článku.