Morakniv Amberg Compact (S) Sandy Shores outdoorový nôž
Kód: 14748Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Outdoorový nôž Morakniv Amberg Compact (S) Sandy Shores
Novinka zo série Amberg od švédskej značky Morakniv. Amberg je séria nožov určená na outdoorové a bushcraftové aktivity, lov, rybolov aj táborenie. Nože sú dostatočne silné na náročnejšie úlohy, no zároveň dostatočne obratné na jemnú prácu a prípravu jedla.
Séria Amberg je pomenovaná podľa historickej farmy fäbod (tradičnej letnej pasienkovej farmy) v regióne Mora, ktorej korene siahajú až do začiatku 17. storočia.
Amberg Compact (S) Sandy Shores je všestranný outdoorový nôž so všetkými vlastnosťami Ambergu v kompaktnom formáte. Ľahko sa prenáša, jednoducho sa používa a je vyvinutý tak, aby poskytoval vynikajúcu kontrolu a presnosť pri práci v lese a prírode.
Čepeľ dĺžky 7,7 cm z nerezovej ocele Sandvik 12C27 so škandinávskym výbrusom. Dosahuje tvrdosť až 56,5 HRC. Chrbát noža je prispôsobený na použitie kresadla.
Inovatívnym prvkom je rukoväť, ktorá je plochejšia oproti klasickým outdoorovým nožom Mora. Trojzložková konštrukcia kombinuje pevné jadro z polypropylénu s vonkajšou vrstvou z TPE (pevný termoplast). Na rukoväti sa nachádza plocha s protišmykovou úpravou, na konci je otvor na paracord (lanyard hole). Sandy Shores je tmavo a bledobéžová (piesková) farebná kombinácia.
Súčasťou balenia je odolné puzdro z polypropylénu tmavej a bledobéžovej farby, vhodné pre pravákov aj ľavákov. Rovnako aj nôž sa do ňom môže vkladať z ľavej a pravej strany. Novinkou je nacvakávací systém puzdra priamo na rukoväť (Click-On System) pre bezpečnejšie prenášanie noža. Má viacero možností nosenia – pútko na opasok, otvory na TEK-LOK a otočný plastový úchyt na opasok kompatibilný s MOLLE systémom.
Nože Morakniv
Morakniv je tradičný výrobca nožov zo Švédska, s tradíciou siahajúcou až do 19. storočia. Nože Mora sú mimoriadne obľúbené outdoorové a pracovné nože, známe svojou kvalitou a priaznivými cenami. Outoorové nože zo sérií Companion, Classic, Bushcraft, Tactical, ale aj pracovné a rezbárske nože Mora sú rešpektované pre svoju spoľahlivosť a jednoduchosť. Pri výrobe nožov Morakniv je používaná nerezová oceľ Sandvik 12C27, prípadne Sandvik 14C28 (nôž Garberg), uhlíková oceľ C100, alebo laminovaná oceľ O1. Rukoväte sú zvyčajne plastové, prípadne z brezového dreva.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Nože s pevnou čepeľou |
|---|---|
| EAN: | 7391846031581 |
| Druh noža: | S pevnou čepeľou |
| Druh ocele: | Nerezová oceľ |
| Materiál čepele: | Sandvik 12C27 |
| Materiál rukoväte: | Plast |
| Farba rukoväte: | Béžová |
| Puzdro: | Plastové |
| Celková dĺžka: | 19,6 cm |
| Dĺžka čepele: | 7,7 cm |
| Dĺžka rukoväte: | 11,9 cm |
| Dĺžka čepele (od - do): | 7,00 - 7,99 cm |
| Hrúbka čepele: | 2 mm |
| Hmotnosť celková: | 135 g |
| Tvrdosť čepele: | 56,5 HRC |
| Tvar čepele: | Clip Point |
| Povrchová úprava čepele: | Satin |
| Výbrus: | Škandinávsky |
| Krajina pôvodu: | Švédsko |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Morakniv je tradičný výrobca nožov zo Švédska, s tradíciou siahajúcou až do 19. storočia. Nože Mora sú mimoriadne obľúbené outdoorové a pracovné nože, známe svojou kvalitou a priaznivými cenami. Outoorové nože zo sérií Companion, Classic, Bushcraft, Tactical, ale aj pracovné a rezbárske nože Mora sú rešpektované pre svoju spoľahlivosť a jednoduchosť. Pri výrobe nožov Morakniv je používaná nerezová oceľ Sandvik 12C27, prípadne Sandvik 14C28 (nôž Garberg), uhlíková oceľ C100, alebo laminovaná oceľ O1. Rukoväte sú zvyčajne plastové, prípadne z brezového dreva.
