Nôž Extrema Ratio MK2.1 Desert Warfare
Kód: 04.1000.0128/DWSúvisiaci tovar
Podrobný popis
Taktický nôž Extrema Ratio MK2.1 Desert Warfare
Model Extrema Ratio MK2.1 vznikol na počesť noža MARK 2, jedného z najrozšírenejších nožov v druhej svetovej vojne. Ide o kompletné prepracovanie tejto dýky. Cieľom pri tomto dizajnovom kúsku bolo zachovať charakteristickú kvalitu originálu, pričom tu nastali zmeny iba vo funkčnosti noža.
Čepeľ je vyrobená z kobaltovej ocele Böhler N690 a na drobnejšie časti (napr. záštita) bola použitá nerezová oceľ AISI 303 a AISI 304. Dĺžka čepele je 17,7 cm a celková dĺžka až 30,3 cm. Veľmi zaujímavá povrchová úprava v čiernej a púštnej farbe skvele dopĺňa dizajn noža.
Vylepšená rukoväť v pieskovej farbe z nylonu spevneného sklenými vláknami (GRN). Zachováva si ergonómiu pôvodného MARK 2, pričom všetky ostatné časti boli vylepšené, aby nôž získal čo najvyššiu odolnosť a efektívnosť. Najvýznamnejšie zmeny sú zamerané na: možnosť beznástrojovej demontáže v teréne alebo upravený profil ostria bowie, ktorý uľahčuje údržbu ostria. Výraznou zmenou si prešla aj rukoväť, ktorá je doplnená o drážky, vďaka čomu viete s nožom narábať aj v úplnej tme alebo zlepšujú úchop pri prudkejších či krúživých pohyboch ("screwdriver” effect).
Nôž je doručený spolu so štandardným puzdrom, ktoré je vybavené mechanizmom proti vypadnutiu noža a ochranným popruhom.
Nože Extrema Ratio
Extrema Ratio sa špecializuje na výrobu profesionálnych nožov určených pre špeciálne jednotky a záchranné zložky. Naša ponuka zahŕňa taktické a záchranárske nože vysokej kvality, ako aj širokú škálu pevných nožov, ktoré sú ideálne do náročných podmienok. Oceľ, ktorú používa spoločnosť Extrema Ratio na výrobu čepelí, sa vyznačuje dokonalou rovnováhou medzi tvrdosťou, odolnosťou a dlhotrvajúcou ostrosťou.
Spoločnosť má certifikát ISO 9001 a kódovanie NATO (N/CAGE: AT200). Extrema Ratio je tiež distribútorom taktických nožov pre talianske a francúzske zložky, ako aj pre najlepšie talianske jednotky a zložky verejnej bezpečnosti. Vďaka úzkemu kontaktu s talianskymi a neskôr aj medzinárodnými útvarmi, spoločnosť nahromadila cenné množstvo skúseností, ktoré sú potrebné pri vývoji nových profesionálnych nástrojov.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Nože s pevnou čepeľou |
|---|---|
| Druh noža: | S pevnou čepeľou |
| Druh ocele: | Nerezová oceľ |
| Materiál čepele: | N690 |
| Materiál rukoväte: | Plast |
| Farba rukoväte: | Béžová |
| Puzdro: | Nylonové |
| Celková dĺžka: | 30,3 cm |
| Dĺžka čepele: | 17,7 cm |
| Dĺžka rukoväte: | 12,6 cm |
| Dĺžka čepele (od - do): | 15,00 - 19,99 cm |
| Hrúbka čepele: | 6,3 mm |
| Hmotnosť: | 393 g |
| Tvrdosť čepele: | 58 HRC |
| Tvar čepele: | Drop Point |
| Povrchová úprava čepele: | Black |
| Výbrus: | Plochý |
| Krajina pôvodu: | Taliansko |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Talianska značka Extrema Ratio sa špecializuje na výrobu profesionálnych nožov určených pre špeciálne jednotky a záchranné zložky. Naša ponuka zahŕňa taktické a záchranárske nože vysokej kvality, ako aj širokú škálu pevných nožov, ktoré sú ideálne do náročných podmienok. Oceľ, ktorú používa spoločnosť Extrema Ratio na výrobu čepelí, sa vyznačuje dokonalou rovnováhou medzi tvrdosťou, odolnosťou a dlhotrvajúcou ostrosťou.
Spoločnosť má certifikát ISO 9001 a kódovanie NATO (N/CAGE: AT200). Extrema Ratio je tiež distribútorom taktických nožov pre talianske a francúzske zložky, ako aj pre najlepšie talianske jednotky a zložky verejnej bezpečnosti. Vďaka úzkemu kontaktu s talianskymi a neskôr aj medzinárodnými útvarmi, spoločnosť nahromadila cenné množstvo skúseností, ktoré sú potrebné pri vývoji nových profesionálnych nástrojov.
