Nôž Condor Primitive Mountain

Kód: COCTK3918-4
€96 €80 bez DPH
Dočasne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Stredne veľký nôž do prírody s 10,2 cm dlhou čepeľou z vysokouhlíkovej ocele 1075 a má rukoväť z micarty. Kožené puzdro netradičného tvaru s možnosťou zavesenia na opasok.

Detailné informácie

Rýchla doprava
Rýchla doprava
Zásielky doručujeme do 2 pracovných dní.
Vernostné zľavy až do 10%
Vernostné zľavy až do 10%
Pre registrovaných zákazníkov. Okamžitá zľava 2% po registrácií.
Záruka originality
Záruka originality
Nakupujeme priamo od výrobcov alebo oficiálnych distribútorov.

Podrobný popis

Stredne veľký nôž do prírody s 10,2 cm dlhou čepeľou z vysokouhlíkovej ocele 1075 a má rukoväť z micarty. Kožené puzdro netradičného tvaru s možnosťou zavesenia na opasok.</p

Condor Tool & Knife

Nože Condor Tool & Knife sú vyrábané v stredoamerickom Salvadore. Firma je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Imacasa a má dlhoročnú históriu. Okrem nožov vyrába Condor Tool & Knife aj mačety a sekery. Všetky produkty tejto značky sú určené outdoorovým nadšencom a vyznačujú sa jednoduchosťou a spoľahlivosťou. Condor používa hlavne prírodné materiály ako drevo a koža, zopár modelov je v prevedení s micartou alebo kydexovým puzdrom. Nože, mačety a sekery Condor sú vyrábané prevažne z vysoko uhlíkovej ocele 1075 alebo1095, ktoré ako každá uhlíková oceľ vyžadujú primeranú starostlivosť. Odmenou vám však bude krásny a originálny nôž na celý život.

Dodatočné parametre

Kategória: Nože do lesa a prírody
Druh noža: S pevnou čepeľou
Kategória dĺžky čepele: 10,00 - 11,99 cm
Druh ocele: Uhlíková oceľ
Materiál čepele: 1075 (C75, XC75)
Materiál rukoväte: Micarta
Puzdro: Kožené
Celková dĺžka: 21,3 cm
Dĺžka čepele: 10,2 cm
Hrúbka čepele: 2,5 mm
Hmotnosť: 217 g
Tvar čepele: Drop Point
Povrchová úprava čepele: Satin
Výbrus: Škandinávsky
Krajina pôvodu: Salvádor
Položka bola vypredaná…
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
MT Avatar autora | 9.10.2018
Veľmi dobrý nôž stredných rozmerov, ideálne ako fulltangové EDC.
Nevypĺňajte toto pole:
M Avatar autora Condor Primitive Mountain 9.10.2018 15:25
Tento nôž od Condoru Mountain zo série- primitive- je ideálny ako bushraftový-survivalový-- univerzál, zastúpi aj tažšiu prácu, pričom jeho rozmery a dizajn mu umožňujú aby sa stal nožom s fulltang konštrukciou na každodenné nosenie. Plochá rukovať a úzke púzdro ktoré sadne na nož ako uliete mu dovoľujú nosenie bez toho aby budil pozornosť a niekto vôbec videl, že ho máte na opasku. Výborny výber ocele (1095 ulíková oceľ) ho predurčuju na bushcraft a prácu s drevom , pričom sa nezlakne žiadnej roboty.-( spliting-battoning-čistenie ryby alebo odratie zvery), tak isto sa aj ľahko brúsi--(skandi výbrus a uhlíková ocel). Veľmi dobre sa drží mikartová rukovať, pričom nož nešmýka ani keď je mokrá alebo mastná. Asi malé negatívum je trosku vyšia cena oproti starším modelom ale je to aj prepracovanejšou a dokonalejšou výrobou a dizajnom v spolupráci s expertom na prežitie Mattom Grahamom-(Dual Survival) a uhlíkovou oceľou 1095. Chrbát noža je ostrý čo je dobré pri použití s firesteelom, alebo keď chcete napr. nastrúhať drobné hoblinky na podpal z mastného borovicového dreva. Z tohto noža sa asi nestane úplne bestseller-vzhľadom na svoju cenu, ale svoju cielovú skupinu si určite nájde. Tento nož je skôr určený fanúšikom tradičných nožov- finiek vs bushcraftových napr. Mora Classic 2 s potrebou fulltang konštrukcie. Na záver si dovolím tvrdiť, že za cenu okolo 81 € dostanete nôž , ktorý vám bude slúžiť niekoľko desaťročí..až doživotne, pričom sa môžte spolahnúť, že vás nesklame a nenechá v núdzi vtedy, keď to budete najmenej očakávať.
Odpovedať
M Avatar autora Condor Primitive Mountain-video 9.10.2018 15:32
https://www.youtube.com/watch?v=4W7NjHkhO8c&t=3s
Odpovedať
M Avatar autora Condor Primitive Mountain- Test noža video 9.10.2018 20:37
https://www.youtube.com/watch?v=g5GNugUXTfk&t=277s
Odpovedať

Nože Condor Tool & Knife sú vyrábané v stredoamerickom Salvadore. Firma je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Imacasa a má dlhoročnú históriu. Okrem nožov vyrába Condor Tool & Knife aj mačety a sekery. Všetky produkty tejto značky sú určené outdoorovým nadšencom a vyznačujú sa jednoduchosťou a spoľahlivosťou. Condor používa hlavne prírodné materiály ako drevo a koža, zopár modelov je v prevedení s micartou alebo kydexovým puzdrom. Nože, mačety a sekery Condor sú vyrábané prevažne z vysoko uhlíkovej ocele 1075 alebo 1095, ktoré ako každá uhlíková oceľ vyžadujú primeranú starostlivosť. Odmenou vám však bude krásny a originálny nôž na celý život.