Sada kuchynských nožov Dellinger Joshi Sakura + brúsny kameň

Kód: K-H81
€348 €290 bez DPH
Dočasne nedostupné
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Luxusná sada 3 nožov z japonskej damaškovej ocele s motívom sakury priamo na čepeli. Súčasťou sady je brúsny kameň zrnitosti 1000/6000 a vodítko pre jednoduchšie brúsenie.

Detailné informácie

Rýchla doprava
Rýchla doprava
Zásielky doručujeme do 2 pracovných dní.
Vernostné zľavy až do 10%
Vernostné zľavy až do 10%
Pre registrovaných zákazníkov. Okamžitá zľava 2% po registrácií.
Záruka originality
Záruka originality
Nakupujeme priamo od výrobcov alebo oficiálnych distribútorov.

Podrobný popis

Sada damaškových nožov Dellinger Joshi Sakura s brúsnym kameňom

Luxusná sada 3 nožov z japonskej damaškovej ocele s pôsobivou kresbou sakury priamo na čepeli. Použité rezné jadro je vyrobené z veľmi tvrdej japonskej ocele VG-10, ktorá je vložená medzi damaškovú oceľ tvorenú 66 vrstvami dvoch nerezových ocelí SS316. Samotná oceľ pochádza z Japonska a medzi jej charakteristické vlastnosti patrí mimoriadna ostrosť a zároveň tvrdosť s hodnotami okolo 61 HRC. Extrémna tvrdosť čepele sa dosahuje kalením vo veľmi presných vákuovaných peciach. Súčasťou sady je brúsny kameň zrnitosti 1000/6000 a vodítko pre jednoduchšie brúsenie.

Osemhranná ručne leštená rukoväť je vyrobená zo stabilizovaného dreva palisandru a ebenu. Jednoduché zdobenie stredovým mozaikovým nitom dodáva nožu elegantný vzhľad. Rukoväte kuchynských nožov sú ergonomicky tvarované pre vynikajúci úchop. Celkový vzhľad nožov zdobí pôsobivá kresba, ktorá pripomína obľúbené kvety slávnej japonskej čerešne. Súpravu nožov môžete darovať každému, kto trávi rád čas v kuchyni a neberie krájanie iba ako povinnosť.

Obsah sady:

nôž Kiritsuke Gyuto – šéfkuchársky nôž, dĺžka ostria 21 cm,

nôž Nakiri – nôž na zeleninu, 17 cm,

nôž Utility – univerzálny nôž, dĺžka ostria 13,5 cm,

brúsny kameň – zrnitosť 1000/6000,

vodítko – pre jednoduchšie brúsenie.

Nože značky Dellinger sú vyrobené z kvalitných prírodných materiálov. Použitím damaškovej ocele sa z každého noža stáva osobitný a nenapodobiteľný kúsok. Z tohto dôvodu sa môže každý výrobok líšiť, čo však dodáva každému kúsku istú dávku originality. Nože sú dodávané v detailnom spracovaní a rovnakej kvalite.

Údržba a čistenie: každý jeden nôž si zaslúži osobitnú starostlivosť. Nože z damaškovej ocele nikdy neumývajte v umývačke riadu. Umyte iba ručne a ihneď osušte. Príležitostne nezabudnite natrieť olejom. Pri kontakte noža s niektorými agresívnejšími prvkami, by sa mohla na čepeli objaviť korózia materiálu. Starostlivosťou o nôž sa taktiež vyhnete škvrnám na povrchu, ktoré by mohli nadobudnúť podobu malých zárezov. Oceľ tohto noža nie je nerezová. Nože z japonskej ocele v žiadnom prípade nepoužívajte na krájanie tvrdých a zmrazených potravín. Mohlo by dôjsť k zlomeniu ostria, prípadne vylomeniu niektorej časti. Nôž nikdy nepoužívajte ako páčidlo a vyhnite sa akémukoľvek ohýbaniu či nárazom ostria.

Ostrenie noža: pre ostrenie noža z damaškovej ocele japonského typu VG10 odporúčame používať diamantové alebo vodné brúsne kamene. Pokiaľ by ste si neboli istí svojimi ostriacimi zručnosťami, určite sa radšej obráťte na profesionálov. Škody vzniknuté pri neodbornom brúsení sú nezvratné.

Výhody produktu:

✅kvalitná damašková oceľ, 66 vrstiev,
✅rezné jadro z tvrdej japonskej ocele VG-10,
✅extrémna ostrosť,
✅tvrdosť materiálu,
✅japonský dizajn.

Nože Dellinger

Výrobca Dellinger Cutlery vznikol spojením jednotlivcov, ktorých spája vášeň a láska k nožom. Hlavnými hodnotami značky sú funkčnosť a jedinečnosť každého výrobku. V ich ponuke nájdete kúsky s kreatívnymi a zaujímavými dizajnami.

Dodatočné parametre

Kategória: Kuchynské nože
Druh kuchynského noža: Sada kuchynských nožov
Druh ocele: Damašková oceľ
Materiál rukoväte: Drevo
Tvrdosť čepele: 61 HRC
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Za značkou Dellinger stojí skupina ľudí, ktorých spája vášeň k nožom a snaha odlíšiť sa. Okrem výroby klasických nožov sa zameriavajú aj na predaj iných rezných nástrojov a rôzneho príslušenstva. Značke záleží najmä na funkčnosti a jedinečnosti každého výrobku. V ponuke nájdete kúsky s kreatívnymi a zaujímavými dizajnmi. To môže zahŕňať unikátne tvarovanie, zdobenie alebo inovatívne riešenia, ktoré odlišujú ich nože od ostatných na trhu. Nástroje od značky Dellinger prilákajú všetkých, ktorí túžia po praktických, ale aj esteticky príťažlivých kúskoch.