Nôž Extrema Ratio Misericordia Desert
Kód: 04.1000.0479/SW/DSúvisiaci tovar
Podrobný popis
Taktický nôž s pevnou čepeľou Extrema Ratio Misericordia Desert
Taktický nôž Extrema Ratio Misericordia je extrémne ľahký a kompaktný nástroj. Na vývoji a testovaní tohto noža sa zúčastnil 4. alpský pluk talianskej armády. Model je inšpirovaný pamätnou dýkou, vyrobenou k 140. výročiu alpského pluku a k 70. výročiu založenia výsadkárskeho pluku. Nôž je určený najmä na profesionálne použitie – oceníte ľahké prenášanie a jednoduchý prístup v prípade potreby (v puzdre je nôž zaistený rýchlouvoľňovacou poistkou). Pri survival aktivitách ho viete využiť ako hlavný nôž, ale aj ako záložnú čepeľ. Nové púštne farby robia z noža pravý taktický moderný nástroj.
Čepeľ z ocele Böhler N690 s dĺžkou 11,8 cm je doplnená o povrchovú úpravu stonewash, ktorá chráni čepeľ proti škrabancom. Čepeľ má plochý výbrus a tvrdosť 58 HRC. Profil ostria má podobu oštepu, vďaka čomu je konštrukcia ľahšia a takmer po celej dĺžke sa nachádza falošné ostrie (až ¾ dĺžky).
Rukoväť v obľúbenej taktickej farbe vznikla spojením nylonu a sklenených vlákien (FRN), vďaka čomu poskytuje bezpečný úchop aj s mokrými rukami. V zadnej časti rukoväte sa nachádza väčší krúžok, ktorý umožňuje pevnejšie uchopenie. Celková hmotnosť noža je len 87 g.
Súčasťou balenia je puzdro z pevnejšieho nylónu. Nastaviteľný dvojitý upínací systém vám umožní pripevniť nôž k rôznym typom opaskov. Vytiahnutie nože z puzdra je extrémne rýchle a maximálne inštinktívne.
Okrem nylonového puzdra si môžete zakúpiť aj voliteľné kydexové puzdro, ktoré sa predáva samostatne. Toto puzdro je vybavené dvomi popruhmi na suchý zips, ktoré umožňuje skryté nosenie napríklad medzi balistickou vestou a vreckami na zásobníky.
Nože Extrema Ratio
Extrema Ratio sa špecializuje na výrobu profesionálnych nožov určených pre špeciálne jednotky a záchranné zložky. Naša ponuka zahŕňa taktické a záchranárske nože vysokej kvality, ako aj širokú škálu pevných nožov, ktoré sú ideálne do náročných podmienok. Oceľ, ktorú používa spoločnosť Extrema Ratio na výrobu čepelí, sa vyznačuje dokonalou rovnováhou medzi tvrdosťou, odolnosťou a dlhotrvajúcou ostrosťou.
Spoločnosť má certifikát ISO 9001 a kódovanie NATO (N/CAGE: AT200). Extrema Ratio je tiež distribútorom taktických nožov pre talianske a francúzske zložky, ako aj pre najlepšie talianske jednotky a zložky verejnej bezpečnosti. Vďaka úzkemu kontaktu s talianskymi a neskôr aj medzinárodnými útvarmi, spoločnosť nahromadila cenné množstvo skúseností, ktoré sú potrebné pri vývoji nových profesionálnych nástrojov.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Nože s pevnou čepeľou |
|---|---|
| Druh noža: | S pevnou čepeľou |
| Druh ocele: | Nerezová oceľ |
| Materiál čepele: | N690 |
| Materiál rukoväte: | Plast |
| Farba rukoväte: | Hnedá |
| Puzdro: | Plastové |
| Celková dĺžka: | 23,3 cm |
| Dĺžka čepele: | 11,8 cm |
| Dĺžka rukoväte: | 11,5 cm |
| Dĺžka čepele (od - do): | 10,00 - 11,99 cm |
| Hrúbka čepele: | 4 mm |
| Hmotnosť: | 87 g |
| Tvrdosť čepele: | 58 HRC |
| Tvar čepele: | Drop Point |
| Povrchová úprava čepele: | Stonewash |
| Výbrus: | Plochý |
| Krajina pôvodu: | Taliansko |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Talianska značka Extrema Ratio sa špecializuje na výrobu profesionálnych nožov určených pre špeciálne jednotky a záchranné zložky. Naša ponuka zahŕňa taktické a záchranárske nože vysokej kvality, ako aj širokú škálu pevných nožov, ktoré sú ideálne do náročných podmienok. Oceľ, ktorú používa spoločnosť Extrema Ratio na výrobu čepelí, sa vyznačuje dokonalou rovnováhou medzi tvrdosťou, odolnosťou a dlhotrvajúcou ostrosťou.
Spoločnosť má certifikát ISO 9001 a kódovanie NATO (N/CAGE: AT200). Extrema Ratio je tiež distribútorom taktických nožov pre talianske a francúzske zložky, ako aj pre najlepšie talianske jednotky a zložky verejnej bezpečnosti. Vďaka úzkemu kontaktu s talianskymi a neskôr aj medzinárodnými útvarmi, spoločnosť nahromadila cenné množstvo skúseností, ktoré sú potrebné pri vývoji nových profesionálnych nástrojov.
