Nôž Extrema Ratio Pugio Black
Kód: 04.1000.0314/BLKSúvisiaci tovar
Podrobný popis
Taktický nôž Extrema Ratio Pugio Black
Extrema Ratio Pugio Black je síce pomenovaný po krátkej rímskej dýke, avšak jeho rukoväť má tvar sépiovej kosti, ktorá pripomína dlhšie kaukazské nože. Jedná sa o takzvaný boot dagger - dýka vhodná na nosenie v topánke alebo na topánke. Vhodný ako záložný nôž na sebaobranu, vhodný na skryté nosenie.
Pevná čepeľ je vyrobená z ocele Böhler N690 tvrdosti 58 HRC, ktorá je známa svojou dokonalou rovnováhou medzi tvrdosťou, pevnosťou a odolnosťou. Čepeľ má dĺžku 11 cm a bola chemicky potiahnutá vrstvou MIL-C-13924 (čierny oxid) na zabezpečenie odolnosti a ochrany proti korózii. Disponuje dutým výbrusom a hrúbkou až 6,3 mm. Čepeľ má obojstranné ostrie.
Rukoväť je vyrobená z čierneho nylonu. Absencia záštity urýchľuje prácu s nožom v stave pohotovosti. Plastové puzdro s klipom na opasok, pri ktorom si viete nastaviť nosenie noža vertikálne, horizontálne alebo šikmo (v uhle 45°).
Nože Extrema Ratio
Extrema Ratio sa špecializuje na výrobu profesionálnych nožov určených pre špeciálne jednotky a záchranné zložky. Naša ponuka zahŕňa taktické a záchranárske nože vysokej kvality, ako aj širokú škálu pevných nožov, ktoré sú ideálne do náročných podmienok. Oceľ, ktorú používa spoločnosť Extrema Ratio na výrobu čepelí, sa vyznačuje dokonalou rovnováhou medzi tvrdosťou, odolnosťou a dlhotrvajúcou ostrosťou.
Spoločnosť má certifikát ISO 9001 a kódovanie NATO (N/CAGE: AT200). Extrema Ratio je tiež distribútorom taktických nožov pre talianske a francúzske zložky, ako aj pre najlepšie talianske jednotky a zložky verejnej bezpečnosti. Vďaka úzkemu kontaktu s talianskymi a neskôr aj medzinárodnými útvarmi, spoločnosť nahromadila cenné množstvo skúseností, ktoré sú potrebné pri vývoji nových profesionálnych nástrojov.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Nože s pevnou čepeľou |
|---|---|
| Druh noža: | S pevnou čepeľou |
| Druh ocele: | Nerezová oceľ |
| Materiál čepele: | N690 |
| Materiál rukoväte: | Plast |
| Farba rukoväte: | Čierna |
| Puzdro: | Plastové |
| Celková dĺžka: | 22,6 cm |
| Dĺžka čepele: | 11 cm |
| Dĺžka rukoväte: | 11,6 cm |
| Dĺžka čepele (od - do): | 10,00 - 11,99 cm |
| Hrúbka čepele: | 6,3 mm |
| Hmotnosť: | 170 g |
| Tvrdosť čepele: | 58 HRC |
| Tvar čepele: | Dagger |
| Povrchová úprava čepele: | Black Oxide |
| Výbrus: | Dutý |
| Krajina pôvodu: | Taliansko |
| Položka bola vypredaná… | |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Talianska značka Extrema Ratio sa špecializuje na výrobu profesionálnych nožov určených pre špeciálne jednotky a záchranné zložky. Naša ponuka zahŕňa taktické a záchranárske nože vysokej kvality, ako aj širokú škálu pevných nožov, ktoré sú ideálne do náročných podmienok. Oceľ, ktorú používa spoločnosť Extrema Ratio na výrobu čepelí, sa vyznačuje dokonalou rovnováhou medzi tvrdosťou, odolnosťou a dlhotrvajúcou ostrosťou.
Spoločnosť má certifikát ISO 9001 a kódovanie NATO (N/CAGE: AT200). Extrema Ratio je tiež distribútorom taktických nožov pre talianske a francúzske zložky, ako aj pre najlepšie talianske jednotky a zložky verejnej bezpečnosti. Vďaka úzkemu kontaktu s talianskymi a neskôr aj medzinárodnými útvarmi, spoločnosť nahromadila cenné množstvo skúseností, ktoré sú potrebné pri vývoji nových profesionálnych nástrojov.
