Nôž Extrema Ratio RAO II
Kód: 04.1000.0136/BLKSúvisiaci tovar
Podrobný popis
Taktický zatvárací nôž Extrema Ratio RAO II
Taktický zatvárací nôž na prežitie Extrema Ratio RAO II patrí v súčasnosti do najvyššej ligy taktických nástrojov a ponúka vysokú spoľahlivosť a odolné materiály. Model RAO II je išnpirovaný jeho starším bratom RAO s čepeľou tvaru tanto.
Čepeľ z nerezovej ocele Böhler N690 má dĺžku 11,9 cm a je chemicky potiahnutá vrstvou MIL-C-13924 (čierny oxid). Čepeľ má plochý výbrus a tvrdosť 58 HRC.
Zatvárací nôž na prežitie RAO II sa dá veľmi dobre využiť pri ťažších prácach, a to aj vďaka mimoriadne robustnému uzamykaciemu mechanizmu – pomocou oceľového skrutkovacieho závitu.
Rukoväť je vyrobená z eloxovaného hliníka v čiernej farbe. Výrobca Extrema Ratio aplikoval na hliníkovú rukoväť oxidačné ošetrenie, vďaka čomu je rukoväť odolnejšia voči opotrebovaniu a korózii.
Súčasťou balenia je diamantová brúska. K dispozícii je taktiež puzdro na pohodlné nosenie. Puzdro je pomerne špeciálne, umožňuje nosenie so zatvorenou čepeľou alebo s otvorenou čepeľou vo vyhradenej priehradke, ktorá je doplnená o bezpečnostný systém (popruh s dvojitými klipmi).
Nože Extrema Ratio
Extrema Ratio sa špecializuje na výrobu profesionálnych nožov určených pre špeciálne jednotky a záchranné zložky. Naša ponuka zahŕňa taktické a záchranárske nože vysokej kvality, ako aj širokú škálu pevných nožov, ktoré sú ideálne do náročných podmienok. Oceľ, ktorú používa spoločnosť Extrema Ratio na výrobu čepelí, sa vyznačuje dokonalou rovnováhou medzi tvrdosťou, odolnosťou a dlhotrvajúcou ostrosťou.
Spoločnosť má certifikát ISO 9001 a kódovanie NATO (N/CAGE: AT200). Extrema Ratio je tiež distribútorom taktických nožov pre talianske a francúzske zložky, ako aj pre najlepšie talianske jednotky a zložky verejnej bezpečnosti. Vďaka úzkemu kontaktu s talianskymi a neskôr aj medzinárodnými útvarmi, spoločnosť nahromadila cenné množstvo skúseností, ktoré sú potrebné pri vývoji nových profesionálnych nástrojov.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Zatváracie nože |
|---|---|
| Druh noža: | Zatvárací |
| Druh ocele: | Nerezová oceľ |
| Materiál čepele: | N690 |
| Materiál rukoväte: | Kov |
| Farba rukoväte: | Čierna |
| Poistka: | Bar Lock (Axis) |
| Puzdro: | bez puzdra |
| Celková dĺžka: | 26,3 cm |
| Dĺžka čepele: | 11,9 cm |
| Dĺžka rukoväte: | 14,4 cm |
| Dĺžka čepele (od - do): | 10,00 - 11,99 cm |
| Hrúbka čepele: | 6 mm |
| Hmotnosť: | 322 g |
| Tvrdosť čepele: | 58 HRC |
| Tvar čepele: | Drop Point |
| Povrchová úprava čepele: | Black Oxide |
| Výbrus: | Plochý |
| Spôsob otvárania: | Manuálne otváranie |
| Krajina pôvodu: | Taliansko |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Talianska značka Extrema Ratio sa špecializuje na výrobu profesionálnych nožov určených pre špeciálne jednotky a záchranné zložky. Naša ponuka zahŕňa taktické a záchranárske nože vysokej kvality, ako aj širokú škálu pevných nožov, ktoré sú ideálne do náročných podmienok. Oceľ, ktorú používa spoločnosť Extrema Ratio na výrobu čepelí, sa vyznačuje dokonalou rovnováhou medzi tvrdosťou, odolnosťou a dlhotrvajúcou ostrosťou.
Spoločnosť má certifikát ISO 9001 a kódovanie NATO (N/CAGE: AT200). Extrema Ratio je tiež distribútorom taktických nožov pre talianske a francúzske zložky, ako aj pre najlepšie talianske jednotky a zložky verejnej bezpečnosti. Vďaka úzkemu kontaktu s talianskymi a neskôr aj medzinárodnými útvarmi, spoločnosť nahromadila cenné množstvo skúseností, ktoré sú potrebné pri vývoji nových profesionálnych nástrojov.
