Vážení zákazníci, doručenie do Vianoc garantujeme len pre objednávky prijaté do pondelka 17.12. do 12:00. Všetky objednávky vytvorené po tomto termíne budú odoslané po 6.1.2019. Ďakujeme za pochopenie a želáme príjemné prežitie sviatkov.

Marttiini

marttiini nože

Tradičný fínsky výrobca nožov, z mesta Rovaniemi ktoré leží na polárnom kruhu v Laponsku. História Marttiini siaha až do roku 1928. V súčasnosti Marttiini vyrába predovšetkým tradičné fínske nože (pukko) za použitia moderných technológií. Nože Marttiini sú vyrábané najmä z tradičných materiálov - fínske brezové drevo, sobie parohy, koža atď.

Používané typy ocele:

Nerezová oceľ - nehrdzavejúca bezúdržbová oceľ tvrdosti 53-54HRC s 13% obsahom chrómu. Na brúsenie sa odporúča diamantová brúska.

Uhlíková oceľ - tvrdosť 55-57HRC. Ako každá uhlíková oceľ je náchylná k hrdzaveniu a vyžaduje starostlivosť. Čepeľ je potrebné po použití očistiť, do sucha utrieť, a ideálne pretrieť olejom, aby sa predišlo hrdzaveniu.

Carbinox T508 - oceľ kombinujúca vlastnosti uhlíkovej a nerezovej ocele. Tvrdosť 56-57HRC, obsah uhlíka 0,5%, obsah chrómu 8%. Čepeľ je menej náchylná k hrdzaveniu ako bežná uhlíková oceľ avšak vyžaduje určitú starostlivosť (po použití očistiť, do sucha utrieť, a ideálne občas pretrieť olejom, aby sa predišlo hrdzaveniu).

Damašková oceľ - vytvorená kombináciou dvoch druhov ocele. 120 vrstiev ocele zaručuje pekné vzorovanie čepele. Tvrdosť 60HRC, čepeľ veľmi dobre drži ostrosť.

Žiadne produkty značky Marttiini sa nenašli...