KAI Tim Mälzer Kamagata Slicing kuchynský nôž 23 cm TMK-0704
Kód: TMK-0704Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Platkovací japonský nôž KAI Tim Mälzer Kamagata Slicing TMK-0704 – 23 cm
Plátkovací kuchynský nôž KAI zo série comfort Tim Mälzer Kamagata . Nože sú vysoko funkčné, kvalitné a preferujú minimalizmus v estetike. Tvary čepelí z tejto série sú navrhnuté Timom Mälzerom a vyznačujú sa mierne zakrivenou čepeľou. Názov Kamagata v japončine znamená „kosákovitý“.
Slicing kuchynský nôž TMK-0704 má čepeľ dĺžky 23 cm z nerezovej ocele X50CrMoV15 (1.4116) s povrchovou úpravou satin.
Plátkovacie nože sa vďaka svojmu dlhému a štíhlemu tvaru hodia na krájanie akejkoľvek šunky, morky či pečenej kačky. Dlhá čepeľ vám poskytne potrebnú ostrosť a pomocou ergonomickej rukoväte dosiahnete lepšiu kontrolu pri každom rezaní. Ak túžite po bezchybných plátkoch na vašom tanieri, plátkovací nôž je jasnou voľbou.
Ergonomická rukoväť z čierneho lešteného POM plastu je vodeodolná, vysoko hygienická a ľahká na údržbu. Na konci rukoväte sa nachádza ochranná známka Tima Mälzera „býk v kuchyni“.
Nôž je kompletne vyrobený v Japonsku.
Starostlivosť o nože
Krájanie s nožmi: odporúčame vám rezať na drevenej alebo plastovej doske určenej na krájanie. Nikdy nepoužívajte materiály ako sklo, kameň či žulu, ktoré môžu natrvalo poškodiť jemnú čepeľ nožov. Čepele nožov nie sú vhodné na rezanie kostí, vrátane rybích kostí či mrazených potravín.
Čistenie nožov: pred prvým použitím opláchnite nože v horúcej vode. Po každom ďalšom použití sa uistite, že ste nože riadne umyli s jemným čistiacim prostriedkom a osušili mäkkou utierkou. Pre vlastnú bezpečnosť utierajte nože vždy smerom od tela. Oplachovanie nožov ihneď po použití je nevyhnutné najmä pri práci s kyslými potravinami. Japonské nože nepatria do umývačky riadu. Na zachovanie dlhotrvajúcej ostrosti vždy umývajte iba ručne.
Skladovanie: pri skladovaní nožov dbajte na to, aby čepeľ neprichádzala do kontaktu s inými kovovými predmetmi. Mohlo by tak dôjsť k drobným poškodeniam alebo nechceným zafarbeniam kovov. Najlepším riešením je skladovanie nožov v blokoch alebo na magnetických stojanoch. V prípade, že plánujete nože skladovať v kuchynskej zásuvke, zaobstarajte si chrániče alebo puzdrá na čepele.
Brúsenie: časom sa na nožoch objavia prvé známky opotrebovania v podobe zníženej ostrosti, aj preto je vhodné občas nože profesionálne prebrúsiť. Na zabezpečenie trvalej ostrosti výrobca odporúča používať výhradne tradičné brúsne kamene či kožu na obťahovanie.
Japonské nože KAI
Spoločnosť KAI Corporation bola založená v roku 1908 v meste Seki, v ktorom sa začali v 13. storočí vyrábať prvé samurajské meče. V priebehu rokov sa stalo mesto Seki prominentným centrom výroby vysoko kvalitných nožov a čepelí. KAI je celosvetovo známa práve svojimi japonskými kuchynskými nožmi, ale aj iným príbuzným sortimentom vrátane príborov, stojanov na nože, dosiek na krájanie či brúsnych systémov. Značka spája tradičné japonské techniky a remeselnú zručnosť so súčasnými inováciami. Výsledkom sú nože vyrobené s najvyšším stupňom presnosti, ktoré spĺňajú požiadavky aj najnáročnejších kulinárskych nadšencov.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Japonské nože |
|---|---|
| EAN: | 4901601001921 |
| Druh kuchynského noža: | Plátkovací nôž |
| Druh ocele: | Nerezová oceľ |
| Materiál čepele: | X50CrMoV15 (1.4116) |
| Materiál rukoväte: | Plast |
| Farba rukoväte: | Čierna |
| Celková dĺžka: | 36 cm |
| Dĺžka čepele: | 23 cm |
| Dĺžka rukoväte: | 13 cm |
| Dĺžka čepele (od - do): | 20,00 - 24,99 cm |
| Hmotnosť: | 182 g |
| Tvrdosť čepele: | 55-57 HRC |
| Povrchová úprava čepele: | Satin |
| Výbrus: | Plochý |
| Krajina pôvodu: | Japonsko |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Spoločnosť KAI sa zameriava na predaj japonských nožov do kuchyne, ale aj iný sortiment ako stojany na nože, dosky na krájanie či brúsne systémy. Spoločnosť bola založená v roku 1908 v meste Seki, ktoré je známe výrobou samurajských mečov, vysokokvalitných nožov a čepelí. Značka KAI spája tradičné japonské techniky, remeselné postupy a súčasné inovácie.
